Міністерство юстиції скасувало передачу Почаївської Лаври Українській Православній Церкві

23 листопада Міністерство юстиції України скасувало передачу Свято-Успенської Почаївської Лаври Українській Православній Церкві. Відповідна заява з’явилась на сайті Мінюсту. 

«Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. Відповідний наказ Мін’юсту було підписано сьогодні», – сказала перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова.

Крім того, у Міністерстві зауважили, що реєстратор здійснив державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври (Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці, надбрамного  корпусу) з порушеннями вимог чинного законодавства. 

«Саме тому це рішення про державну реєстрацію було скасоване, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно», – резюмувала перший заступник Міністра юстиції.

Варто зазначити, що очільник Київського патріархату Філарет Денисенко неодноразово зауважував, що всі Лаври буде передано Єдиній помісній церкві, після того, як її буде утворено. 

Схожі публікації