Ми не бігаємо і не просимо визнати нас – «митрополит» УПЦ КП Михайло Зінкевич

В інтерв’ю «Волинській Правді» очільник «Київського патріархату» Волині Михаїл Зінкевич, наслідуючи прес-секретаря УПЦ КП Євстратія Зорю, наголосив, що їхня структура не потребує визнання.

«Це питання (канонічне визнання УПЦ КП Вселенським Православ’ям – авт.) навіть не років, а місяців. Але це – друга сторона питання. Перша ж – це те, що для нас не настільки важливо визнають нашу помісну Церкву чи не визнають. Це проблеми тих, хто живе думкою про ці речі. Нам для спасіння достатньо того, що ми живемо згідно з церковними правилами, які через століття дійшли до нас. Хто визнає, хто не визнає – це їхні клопоти. Тому ми не бігаємо і не просимо визнати нас, і надалі не будемо бігати і просити, – запевняє читачів Михаїл Зінкевич – Відсутність отого «папірця» про визнання не означає відсутність Божественної благодаті. Божественна благодать є і діє в нашій Церкві».

В якості прикладу Михаїл згадує католиків: «Візьміть Римо-Католицьку Церкву. Вона ні з ким не має євхаристійного єднання. Це їй заважає? Ні. І всі хочуть поспілкувалися із папою Римським. Православна Церква визнає і таїнства і священство РКЦ, але євхаристійного єднання між нами нема. Так в чому суть?».

Варто зауважити, що поборники «Київського патріархату» та представники політичної верхівки України, що підтримують цю релігійну структуру, неодноразово відвідували Константинопольського Патріарха Варфоломія з проханнями про надання українським розкольникам статусу канонічності. Не отримавши бажаного за увесь час численних відвідин, «Київський патріархат» змінив риторику та тепер голосно заявляє про непотрібність такого явища як канонічність.