Ми все зробили на 100% законно і правильно, – очільник Рівненської ОДА про перереєстрацію громад УПЦ

У Рівненській ОДА спростували заяви священнослужителів УПЦ про примусову ліквідацію парафій і запропонували звертатися до суду. Реєстрація громад ПЦУ здійснюється максимально відкрито і в повній відповідності з чинним законодавством, як заявили представники Рівненської ОДА в ефірі телеканалу «UA: Рівне».

У такий спосіб в ОДА прокоментували прес-конференцію «Примусова ліквідація релігійних громад УПЦ на Рівненщині. Церковне рейдерство».

«У нас на сьогоднішній день зареєстровано трохи більше 40 громад ПЦУ, – сказав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. – Відбувається це виключно максимально прозорим, максимально відкритим способом. Відбувається фіксація волевиявлення більшості громади. Громада збирається, приймає рішення, голосує, записує все це на відео, тобто є докази і можна легко переконатися в тому, що завжди, в 100% випадків відбувається все повністю добровільно».

За його словами, ОДА просто виконує свої функції, реєструючи статут релігійної громади.

«Все відповідно до чинного законодавства. Якщо є хоч одне порушення, то чому ці панове (представники УПЦ, – ред.) збирають прес-конференцію, чому особисто мене на неї не покликали, я б з радістю прийшов. Чому їхні юристи не судяться з обласною адміністрацією, якщо ми порушили закон. Тому що ми зробили все на 100% законно і правильно», – впевнений Муляренко.

Заступник начальника відділу релігії Рівненської ОДА Ігор Соколовський, який має безпосереднє відношення до реєстрації громад, заявив, що на сьогоднішній день в регіоні зареєстровано в новій редакції статути 45 релігійних громад, які прийняли рішення перейти в ПЦУ. За його словами, заява про примусову ліквідацію понад 60 парафій УПЦ, зроблена вікарієм Рівненської єпархії єпископом Дубенським Піменом, не відповідає дійсності.

«Ця цифра не відповідає дійсності, як і саме поняття “примусова ліквідація”, бо всі переходи і зміна підпорядкованості, які відбулися в 45 релігійних громадах, відбувалися виключно на парафіяльних зборах, ініціаторами яких були саме члени релігійних громад, як це вимагає Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації”. Цифра “більше 60” – це неіснуюча цифра, у нас всього 45 громад», – вважає Соколовський.

При цьому він зазначив, що представники релігійних громад УПЦ, «які вже не є юридичними особами» і вважають, що їхні права порушені, мають право оскаржити дії голови ОДА в судовому порядку.

Раніше голова Відділу з питань врегулювання міжконфесійних спорів при Рівненській єпархії протоієрей Віктор Земляний підкреслив: незважаючи на документальну ліквідацію парафій УПЦ органами місцевого самоврядування, громади УПЦ продовжують свою релігійну діяльність і будуть захищати свої права в судовому порядку.

Схожі публікації