Митрополит Симеон розповів про каву і печиво в Українському домі

Митрополит Вінницький і Барський Симеон повідомив, що перед об’єднавчим собором буде ще одна спроба організувати співбесіду Президента з архієреями УПЦ, наприклад, на регіональних рівнях. Про це пише Главком.

Також ієрарх повідомив, як потрапив 13 листопада до Українського дому.

«Ми вже їхали назад додому після завершення Собору. Нам подзвонили і сказали, що Президент хоче зустрітися з архієреями. Була майже восьма вечора. Ми під’їхали до Українського дому, там ледь не з самого ранку були організовані заходи безпеки. Тоді я і кажу собі: чого ж ми не прийшли раніше? Там ми сиділи в звичайній трапезній, а тут такий гарний круглий стіл, приготували для кожного мікрофон, вода, чай, кава, печиво, все було готове, тільки прийди. Тобто передбачався такий, не зовсім офіційний формат розмови, за чашкою чаю. Зустріч мала пройти у теплій дружній обстановці…», – нарікає Симеон.

Також митрополит назвав цю бесіду унікальною можливістю поставити питання безпосередньо, а також сказав, що «мета Президента одна – допомогти створити помісну церкву в Україні… Президент хоче, щоби принаймні в церковному напрямку такого не було, щоби не було дуже болючого розділення у суспільстві. Тому держава допомагає вирішити питання розколу, яке ми, церковники, на жаль, за 25 років не змогли самостійно зрушити з мертвої точки».  

Крім того, ієрарх УПЦ заперечив, що влада з Константинополем створюють в Україні «державну» церкву, однак згадав при цьому можливість активізації «переходів» після ухвалення відповідних законів.

«Мені сьогодні телефонують священики з інших єпархій, де архієреї налаштовані проти автокефалії. Так от, вони кажуть мені, що разом з парафіями переходитимуть до нової помісної церкви. Можна сказати, що я так само зараз в процесі очікування. Дивлюся, що з того всього буде», – запевнив Симеон, котрому, як повідомляється, вже обіцяли другу посаду у майбутньому проекті.  

Схожі публікації