Митрополит Симеон: Блаженніший всіх заспокоїв

Митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький) в інтерв’ю Главком розповів, що, незважаючи на активні пропозиції відсторонити його та митрополита Черкаського і Канівського Софронія (Дмитрука) від керування єпархіями, Предстоятель УПЦ їх не підтримав.

«Окремі наші собрати звернулися до Митрополита Онуфрія. Ваше Блаженство, кажуть, бачите, як Симеон поводиться, потрібно подумати про його заміну. Я відповів жартома: мовляв, так і вас же можна замінити або давайте поміняємося місцями. Деякі архієреї хотіли би і справді якоїсь заміни, наприклад, митрополита Софронія. Мовляв, подивіться, яку позицію він займає, тому щодо нього потрібно прийняти певні рішення. Але Блаженніший усіх заспокоїв. Каже, ніхто ж нікуди не переходить, нічого ніхто не порушує, на якій підставі позбавляти його управління єпархією? Тобто, каже, митрополит Софроній нічого ще не зробив, а ми вже якісь рішення прийматимемо», – переказав митрополит Симеон.

Щодо рішень Собору УПЦ, то ієрарх назвав майже одноголосне засудження дій Константинополя «старе й забуте радянське «всі за» спрацювало».

«Але повірте, у серці і в думках багатьох архієреїв зовсім інше. Я думаю, що зустрічі і розмови з главою держави будуть мати певний результат, йому вдасться змінити ставлення єпископів до автокефалії. Хоча я не кажу про більшість. Собор ухвалив загальне рішення, але наше особисте рішення залишається тільки за нами. Кожен може подумати і сам вирішити, як поступити», – припускає митрополит.

 

Схожі публікації