Митрополит Елладської Православної Церкви: Томос про автокефалію виданий розкольникам

У своїй офіційній заяві, опублікованій 21 січня 2019 року, авторитетний ієрарх Елладської Православної Церкви митрополит Пірейський Серафим заявив, що визнання ПЦУ буде неканонічним і призведе Православ’я до великої схизми. Про це повідомляє грецька газета «Vima orthodoxias», пише СПЖ.

Зокрема, у повідомленні йдеться: «Томос про автокефалію було дано в день Богоявлення 2019 року Вселенським Патріархом Варфоломієм новій розкольницькій структурі (на чолі з новообраним “митрополитом” Єпіфанієм), яке з’явилося в результаті так званого об’єднавчого собору, що відбувся 15 грудня 2018 року в Києві. Вселенський Патріархат не взяв до уваги гарячі заклики і прохання багатьох Помісних Православних Церков, які вказали, що єдиним можливим шляхом вирішення української проблеми є діалог і скликання Собору з Всеправославною участю всіх Помісних Церков».

Ієрарх нагадав, що РПЦ перервала євхаристичне спілкування з Константинопольським патріархатом, а Патріарх Московський і всієї Русі Кирило припинив поминати Константинопольського патріарха Варфоломія.

«Тепер вже очевидно, що світове Православ’я після одностороннього рішення Вселенського Патріархату надати статус автокефалії “церкві”, яка є нічим іншим, як зібранням розкольників – заборонених і саморукоположених, йде швидкими кроками до нового великого розколу, можливо, другого великого розколу, подібного тому, який стався в 1054 році, з невідомими церковними наслідками для всеправославної єдності і до великої радості його ворогів», – заявив митрополит.

За його словами, надання автокефалії ПЦУ є прецедентом, який не має історичних аналогів в історії нашої Церкви. І це сталося тому, вважає архієрей, що була проігнорована воля канонічної УПЦ на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, яка не просила про автокефалію.

Владика вважає показовим, що УПЦ представляє 4/5 населення українського народу. А про автокефалію просили, з одного боку, керівництво країни на чолі з президентом Петром Порошенком, а з іншого боку – маленька група заборонених і саморукоположених «єпископів», які і стали реальними одержувачами автокефалії.

Також не слід ігнорувати і той парадокс, що було проігноровано думку переважної більшості українського народу, вважає ієрарх: «Як нам показують церковні та політичні новини, за наданням автокефалії стоять політичні та геостратегічні цілі. Це чітко видно не тільки по подяці, яку надіслав Президент України Петро Порошенко Сполученим Штатам Америки за “енергійну підтримку в процесі надання автокефалії”, але і за офіційними заявами прес-секретаря МЗС США Ґезер Нойерт, де сказано, що “США підтримують надання автокефалії Українській Православній Церкві”».

Резюмуючи, митрополит Пірейський Серафим сказав: «ми хочемо вірити, що ієрархи Елладської Церкви піднімуться вище обставин і не визнають нову розкольницьку “церкву” на чолі з “митрополитом” Епіфанієм, слідуючи священним канонам, які вони клятвено пообіцяли зберігати під час своїх хіротоній».

Схожі публікації