Митрополит Галльський Еммануїл очолить об’єднавчий собор, – ЗМІ

15 листопада у Києві зустрічають голову об’єднавчого собору церков митрополита Галльського Еммануїла. На митрополита покладені обов’язки організувати проведення зібрання єпископів, на котрому має бути обраний предстоятель ЄПЦ. Як повідомляє «Голос», на це фанаріоту відведений тиждень часу, також на соборі будуть присутні з правом голосу обидва екзархи Константинополя.

На цей момент відомо, що Філарет Денисенко та Макарій Малетич вирішили зняти свої кандидатури з виборів глави помісної церкви. Таке зобов’язання вони дали у письмовому вигляді за особистим проханням Патріарха Варфоломія та за наполяганням Адміністрації Президента. Водночас, нагадаємо, спікер Київського патріархату Євстратій Зоря заявив, що не виключає висування кандидатури Філарета безпосередньо на самому соборі.

Однак, повідомляється, що предстоятелі УПЦ КП та УАПЦ вирішили не брати участі у засіданнях об’єднавчого собору. Як повідомило джерело у владних колах, дане рішення було схвалене у надії на те, що «це має позбавити решту архієреїв від спокуси розколотись на старі «партії» та зробить їхнє волевиявлення більш вільним та індивідуальним».

Ім’я ключового кандидата на цей момент не називають ані на Фанарі, ані на Банковій, зазначаючи при цьому, що кандидатом бачать глибоко церковну, аполітичну фігуру.

Згідно з планом заходів, собор відбудеться 22 листопада. Планується, що підготовка статуту Православної Церкви в Україні та текст Томосу про автокефалію будуть закінчені до початку собору.

Схожі публікації