Митрополит Антоній – про три кроки, необхідні для миру на Донбасі

Керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) прокоментував заяву глави української держави Володимира Зеленського в Італії про те, що він хотів би стати “президентом світу”, перетворивши війну з жорстокої реальності лише в страшний спогад.

Для цього, зазначив він в коментарі для видання Вести, необхідно докласти максимальних зусиль.

«Важливо, що такий підхід президента розділяє і наше суспільство. Зокрема, як показало недавнє опитування соціологічної групи “Рейтинг”, припинення військових дій на сході України залишається ключовим і першорядним суспільним запитом до глави держави. За відповідний сценарій виступають 64% населення країни.

Подібну позицію вже давно займає і Українська Православна Церква, яка готова підтримувати миротворчі ініціативи президента. Про це, зокрема, чітко сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час зустрічі Володимира Зеленського з релігійними лідерами України, яка відбулася 4 грудня 2019 року.

Звичайно, ми всі прекрасно розуміємо те, наскільки важкою і багатогранною є поставлена ​​задача. Однак, як відомо, шлях в тисячу лі (в нашому випадку – кілометрів) починається з першого кроку. І його можна, та й потрібно обов’язково зробити», – зазначив владика Антоній.

По-перше, за його словами, вкрай важливо домогтися повного припинення вогню та бойових дій, тому що поки на Донбасі говорять гармати, поки ллється кров і смерть пожинає свої гіркі плоди, жодна нормальна розмова – на будь-якому рівні – неможлива.

По-друге, УПЦ вже готова стати одним з медіаторів, що сприяють встановленню необхідного взаєморозуміння. У Церкви добре знають, чим живуть люди по різні боки лінії розмежування, а деякі єпархії УПЦ і взагалі знаходяться одночасно і на підконтрольних, і на непідконтрольних територіях.

По-третє, необхідні не тільки правильні слова, а й справи, які зближують набагато швидше. У Церкви є багато напрямків, де можна вже зараз бачити основи для воцаріння світу як на нашій землі, так і в душах наших людей. Йдеться про спільні гуманітарні проекти, благодійної допомоги, прийнятті необхідних законів тощо.

Всі ці роки Українська Православна Церква не ділила українців на “правильних” і “неправильних”, а також в будь-якій політичній обстановці незмінно і твердо відстоювала позицію про необхідність встановлення миру на сході країни. Саме ці моменти і дозволяють Церкви зараз не тільки прямо дивитися в очі кожній стороні, а й виступати в ролі медіатора, здатного допомогти знайти відповідні “точки дотику”.

Схожі публікації