Митрополит Антоній: Бог зберігає від зла і позбавляє страху перед ним

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній розповів про значення 90-го псалма в інтерв’ю ресурсу «Православне життя».

«”Живий в допомозі Вишнього, в крові Бога Небесного водвориться”. Що означають ці пророчі слова? Що той, хто живе благодатною допомогою Всевишнього під його небесним, всемогутнім, спасительним покровом буде повіки перебувати», – пояснив ієрарх.

За його словами, «серцевина даного псалма – думка, що Бог не тільки зберігає від зла, але і позбавляє від страху перед самим злом».

«Адже часом саме страх перед злом, а не саме зло є каменем спотикання на шляху порятунку для більшості з нас. Саме в ньому криється страшна небезпека. Ми скуті цим страхом, знерухомлені. Але зла не треба боятися. Ні в якому його вигляді і прояві. З ним не потрібно боротися. Важливо нести світло. І всяка темрява розсіється на нашому шляху», – зазначив владика.

Він підкреслив: «Зло нас гіпнотизує і перемагає, коли ми зосереджуємося на ньому, злих людях, поганих вчинках. “Спостерігай за часом і бережи себе від зла”, – сказано в Книзі премудрості Іісуса. Щоб нести світло, потрібно постійно наповнюватися ним з вічного Джерела Життя, тримати невпинно запаленими лампади віри в своїх душах, запаленими любов’ю у Христі і добром».

«І тоді ніякі вороги, іменовані в псалмі: “страхом нічним, стрілою, що летить у дні” (Пс. 90:5), “річчю у тьмі минущою”, “срящим і бісом полуденним” (Пс. 90:6), “тисячами і тьмами” (Пс. 90:7), “аспидом і васіліском”, “левом і змієм” (Пс. 90:13) – нам не страшні. Над усіма існуючими в світі ворогами цей псалом сповіщає людині Божу перемогу. Це остаточний вердикт, що не піддається ніяким змінам», – зазначив архієрей.

Схожі публікації