Мер Дніпра поскандалив з місцевим ієрархом ПЦУ

18 квітня у Дніпропетровській «єпархії» ПЦУ пройшла прес-конференція, в ході якої «єпископ Дніпропетровський і Криворізький» Симеон (в миру – Олег Зінкевич, родич волинського «митрополита» Михаїла) засудив мера Дніпра Бориса Філатова за його «легковажні вислови з приводу Томосу і церкви» у соціальній мережі. Філатов негайно відреагував, зажадавши надати докази.

Відкрите звернення до Зінкевича Філатов опублікував на своїй сторінці у Фейсбук.

«Неприємно здивований Вашою заявою щодо нібито моїх критичних висловлювань з приводу Томосу про автокефалію Православної церкви України, – йдеться у зверненні. – У своєму недавньому коментарі Ви, як керуючий Дніпровською єпархією, не привели жодного прикладу або підтвердження, піддавшись замість цього спокусі брехні».

Філатов нагадав слова Священного Писання про те, що «свідок брехливий не залишиться безкарним, а хто говорить брехню, не спасеться».

«Я офіційно звертаюся до Вас, щоб отримати щонайменше один підтверджений факт моїх нібито негативних висловлювань з приводу Томосу. У разі якщо територіальна громада не отримає від Вас інформації, ми будемо вимагати через суд спростування цього обурливого наклепу. Якщо Ви дійсно вважаєте себе пастирем, керуючим Дніпровською єпархією, майте мужність надати ці докази або ж визнати свою помилку», – написав чиновник.

Окремо Філатов вказав на те, що Зінкевич не повинен оцінювати його діяльність на посаді міського голови – «ви плутаєте світське і церковне».

«Хочу також нагадати, що тільки позавчора на святкуванні п’ятої річниці створення полку “Дніпро-1” саме Ви публічно називали мене “нашим міським головою” і публічно лізли з поцілунками. Так чи не було це поцілунком Іуди?», – запитав він.

Також, за словами Філатова, як мер Дніпра він не має «ніякого впливу на конфесії, не має переваг і упередженості».

«Я не піду на поводу у Вас або Ваших ляльководів. Місто у нас єдине. Тут у взаєморозумінні живуть представники різних конфесій і національностей», – підкреслив він.

На завершення свого звернення мер Дніпра запевнив жителів міста, «які розділяють мирське і церковне», що «наша духовна єдність сильніша за будь-які маніпуляції».

Схожі публікації