Константинополь розпалив розкол в Україні, – американський священик

Константинопольський Патріарх Варфоломій розпалив розкол на канонічній території іншого єпископа, заявив Марк Тайсон, американський священик, котрий залишив юрисдикцію Фанару на знак протесту, повідомляє «Правмир». Він додав, що Патріарх Варфоломій вчинив нерозсудливо, коли пообіцяв автокефалію нерозкаяним розкольникам, впевнений священнослужитель.

«Коли він пообіцяв автокефалію націоналістам і їх подальше відновлення в “канонічному статусі”, він залишив незагойну рану в Тілі Церкви», – сказав отець Марк.

За словами отця Марка, «духовенство» розкольницьких «Церков» прагне до слави шляхом «нестримного націоналізму», а ненависть розкольників до канонічної Церкви «співвідносна з ідолопоклонством». Він додав, що останні акти агресії націоналістів підривають заяви Константинопольського Патріархату про «миротворчі цілі» діяльності Фанару в Україні.

«Скільки канонічних церков потрібно вилучити силою, щоб зрозуміти, що Патріарх Варфоломій зробив грубу помилку? Скільки знадобиться переламаних кісток? Скільки священиків повинні бути висміяні і викинуті на вулицю? І скільки потрібно вбивств, щоб ми нарешті відкрили очі на цю нову і жахливу реальність?», – поділився отець Марк своїм баченням української релігійної ситуації.

Священнослужитель з теплом відгукнувся про кліриків канонічної Церкви, які «мирно, молитовно непохитно» реагували на насильницькі вилучення їхніх парафій на користь розкольників, а ставлення Предстоятеля УПЦ до церковного життя своєї країни назвав «героїчним».

15 жовтня 2018 року, коли РПЦ перервала євхаристійне спілкування з Константинополем, настоятель Успенського храму в Блуфілді (США, Західна Вірджинія) отець Марк Тайсон покинув Константинопольський Патріархат в знак протесту проти діяльності Патріарха Варфоломія по відношенню до України та її Церкви. Звинувачення в тому, що його перехід в РПЦЗ пов’язаний із фінансовою вигодою, священнослужитель сприйняв дуже болісно. За словами отця Марка, дохід його сім’ї впав на 75%, оскільки на колишньому приході йому платили «дуже комфортну зарплату», від якої він добровільно відмовився. Священик планує знайти роботу, щоб покрити сімейні витрати. Він упевнений, що не може дозволити собі прийняти матеріальну допомогу парафіян або Церкви, поки не прослужить на їх благо кілька років.

 

Схожі публікації