Константинополь оголосив, що засновує ставропігію у Києві та легітимізує Філарета Денисенка та Макарія Малетича

11 жовтня 2018 року рішенням Священного Синоду Вселенського Патріархату, у присутності екзархів Константинополя у Києві архієпископа Даниїла та єпископа Іларіона, було вирішено, що Константинопольський Патріархат приступає до надання автокефалії Церкві в Україні.

  1. Відновлюється ставропігія Вселенського Патріарха у Києві, «котра завжди там існувала».
  2. Приймається та розглядається клопотання про апеляцію глави УПЦ КП Філарета Денисенка та глави УАПЦ Макарія Малетича, котрі опинились у розколі «не з догматичних причин», відповідно до «канонічних прерогатив Константинопольського Патріарха». Вищезгадані «були відновлені до їхнього ієрархічного або священицького звання, і їхні вірні відновлені до спілкування з Церквою».
  3. Скасоване юридичне зобов’язання листа 1686 року, «видане за обставинами того часу, котре надало право через ікономію Московському Патріарху призначати митрополита Київського, обраного священнослужителями його єпархії, котра буде відзначати Вселенського Патріарха у якості Першого ієрарха на будь-якому святкуванні, проявляючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольської Матері-Церкви».

Останнім пунктом рішення завбачливо задеклароване звернення «до всіх беручих участь сторін з закликом уникати захоплення храмів, монастирів та інших об’єктів, а також будь-якого іншого акту насилля та помсти, з тим, щоб мир та любов Христа могли переважати».

Зазначимо, що українські ЗМІ у масовому порядку почали оповіщати, що «Україні наданий Томос».

Відео офіційного озвучення рішення Синоду.

Схожі публікації