Константинополь намагався втягнути у свої ігри українських розкольників ще у 2014 році, – докази

У Мережі опубліковані докази брехливості слів архієпископа Іова (Гечі) про те, що Константинополь нібито почув прохання вірян України та з 2014 року почав працювати над поверненням у Київ. Як свідчать матеріали блога, реальний хід подій стартував набагато раніше, одразу після перевороту 2014 року, та проштовхувався фанаріотами у тісному зв’язку з Ватиканом. Цікаво, що цей же рік називають й інші джерела в Україні.

«Одразу після звершення державного перевороту розкольники підняли тему про створення єдиної церкви з уніатами, про що було домовлено ще перед початком майдану. А тепер загадка: де і коли пройшло перше зібрання розкольників на цю тему? Я відповім: воно пройшло у Канаді у травні 2014 року. Пройшло воно З ІНІЦІАТИВИ ТА З БЛАГОСЛОВЕННЯ ПАТРІАРХА ВАРФОЛОМІЯ. Більше того, з самих перших зустрічей ПОСТІЙНИМИ УЧАСНИКАМИ ПЕРЕГОВОРІВ ЗІ СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ ЦЕРКВИ БУЛИ ПРЕДСТАВНИКИ УНІЇ. На симпозіумі у Канаді вони виступали як повноправні доповідачі та учасники переговорів.

Саме там, на цих зустрічах, представники КонстП уперше в порушення канонів самі покликали розкольників та єретиків бути присутніми на літургії та спільно молитись. Це привело в ейфорію представника розкольників УПЦ КП, та він назвав цю подію історичною. Але далі тема забуксувала. Вочевидь, почалось обговорення особистості Філарета Денисенка та інших «єпископів» розколу УПЦ КП та УАПЦ і того, що це аморальні люди, з котрими нереально будувати повноцінну церковну структуру.

Побачивши це, представник Константинопольського Патріархату, глава УПЦ Канади митрополит Юрій Каліщук зазначив, що якщо йти типовим шляхом подолання розколу в Україні, то треба біля 50-100 років, або ж треба йти на компроміси: «Якщо ми хочемо створити Церкву з бездоганних людей, то будемо чекати до другого пришестя… якщо ми хочемо створювати бездоганних людей, то для цього не потрібне об’єднання церков – кожна церква може це робити у рамках своєї юрисдикції. Але якщо ми хочемо вирішити проблему, щоб Україна отримала статус у світовому православ’ї, котрий їй відповідає, то нам потрібно вирішити питання розділення церков».

Після цього глава УПЦ Канади КонстП заявив представникам розколу: їдьте в Україну, збирайте об’єднавчий соборі, і будемо вирішувати питання далі.

Тобто саме представники Константинопольського Патріархату підштовхували та підмовляли розкольників до створення єдиної церкви з метою відірвати УПЦ МП від РПЦ та отримати вплив на території України.

І дійсно, наступного, 2015 року було оголошено про те, що УПЦ КП та УАПЦ ініціюють процеси об’єднання на спільному соборі. Наголошується, що посередниками при цьому були все ті ж представники КонстП.

Але ця спроба зазнала приголомшливого краху. Тому ситуацію переграли – з представників структур, котрі брали участь у симпозіумі у 2014 році в Канаді, зібрали підписи, що вони хочуть отримати автокефалію. Після цього КонстП безпардонно увірвався на територію України та оголосив усі церкви України своїми підлеглими. При цьому ми чуємо слова про те, що «ми хочемо» надати автокефалію Україні. Але ми знаємо, що процес надання автокефалії може тривати роками і навіть століттями, а територію України КонстП вже зараз оголосив своєю вотчиною.

Тому зараз чимало людей звертають увагу на діяльність Варфоломія і не розуміють його логіки. Одні вказують, що він руйнує єдність Православ’я. Інші вказують на те, що він зухвало попирає канони. Але скажіть мені, чи обходять православні канони людину, котрі остаточно вирішив піти в унію з католиками та відкрито про це заявляє?

Зараз ми повинні звернути увагу саме на діяльність Ватикану: саме уніати в Україні грають головну роль у процесах автокефалії, абсолютна більшість людей з середовища державних чиновників, котрі просувають питання надання автокефалії, є ярими уніатами, котрі часто проводять вкрай агресивну політику щодо УПЦ МП, і тому для них це дійсно історичний момент – це спроба знищити православ’я на території України цілком і повністю. Саме тому уніат Парубій так активно їздить у різні країни для зустрічей з церковними діячами. Саме тому Міністерство культури України, котре очолює ярий уніат Нищук, впроваджує вкрай агресивну політику стосовно УПЦ МП і також активно підтримує процеси надання автокефалії.

Схожі публікації