Константинопольський Патріархат тепер «перший без рівних» у самоізоляції, – митрополит Волоколамський

Підписання Патріархом Варфоломієм та Президентом Порошенком угоди про співпрацю перебуває виключно у політичній площині, вважає глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон. На його думку, останні кроки та рішення Константинопольського Патріарха, включно з підписанням угоди з Україною, перебувають поза канонічним полем, повідомляє «Інтерфакс».

«Стверджуючи, що «це виключне право Матері-Церкви дарувати автокефалію, коли вона вважає доцільним, коли всі умови готові для цього процесу», Патріарх Варфоломій озвучує нову, раніше невідому Православ’ю модель церковного устрою, згідно з котрою один першоієрарх стає вищим за інших: він може приймати одноосібні рішення, тоді як всі решта мають лише мовчки підкорюватись, схиляючи голови у священному трепеті», – пояснює глава ВЗЦЗ РПЦ.

Він додав: Патріарх Варфоломій «вже не «перший серед рівних», а «перший без рівних», що в останні місяці неодноразово стверджувалось на різні лади ієрархами Константинопольського Патріархату».

«Ставши на шлях розколу, Константинопольський Патріарх зробив ще один крок на шляху протиставлення себе повноті Православній Церкві. Якщо раніше за згодою помісних Церков Константинопольський Патріархат виступав для них у якості координаційного центру, то тепер такого центру більше не існує: Константинопольський Патріархат добровільно самоліквідувався у якості такого», – вважає владика.

 

Схожі публікації