Колишня слава Константинополя канула в небуття, – митрополит Лука (Коваленко)

Історія Константинопольської Церкви закінчилася 11 жовтня 2018 року, про це заявив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука в інтерв’ю виданню «Вести» після свого повернення з Мінська, де проходив Священний Синод Руської Православної Церкви. Про розкол у світовому Православ’ї не йдеться – є факт відпадання від Православної Церкви того, хто приймав рішення 11 жовтня. Про це повідомляє Спілка православних журналістів.

Рішення Синоду РПЦ про припинення євхаристичного спілкування з Константинопольською Патріархією, на думку ієрарха, не можна розглядати як розкол у світовому Православ’ї, оскільки Руська Церква не переривала спілкування з іншими Помісними Церквами: «Відпав від Церкви як раз той, хто приймав рішення 11 жовтня. Про який розкол можемо говорити в Православ’ї? Є розуміння відпадання від Православної Церкви».

Митрополит наголосив, що рішення на Синоді РПЦ приймалося консенсусно, після того, як були заслухані думки всіх членів і була визначена загальна для всіх точка зору: «Те рішення, яке було прийнято, переписувалося, і не раз. Я збився в підрахунках на сьомому варіанті. Змінювали одне-два слова, переробляли, поки всі члени Синоду не сказали: “У мене більше немає запитань до цієї заяви”».

Говорячи про позиції УПЦ, ієрарх підкреслив, що вона випливає з загальної логіки поведінки Церкви: спочатку до Константинополя звернулися сотні тисяч вірян із проханням не приймати неправильних рішень і не втручатися у внутрішні справи України, потім ієрархи УПЦ та постійні члени Священного Синоду їздили на Фанар, і тільки потім, коли архієреї не були почуті, прозвучала заява Синоду РПЦ: «Брати, задумайтеся! Ми нагадуємо, що ви робите неправильно».

«Я про свою Церкву знаю: вона не зрадила Христа. І не прогнулася під «дядечком Семом». На відміну від тих, хто підтримають зараз рішення, прийняте в Стамбулі 11 жовтня», – заявив представник УПЦ і додав, що позиції інших Помісних Церков у цьому питанні поки чітко не визначено: «Ми звернулися до них та чекаємо їх вирішення. Чітко заявила свою позицію тільки Сербська Церква. Також її поділяють Антіохійська Церква, Польща, Чехія. Ними було чітко сказано, що це не церковне питання, а політичне – і ми про це знаємо».

«Для мене історія Константинопольської Церкви закінчилася 11 жовтня 2018 року. Немає такої Церкви, вона канула в Лету і пішла в єресь, відпавши від тіла Христового, – підсумував митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука. – Я два дні перекладав з англійської, грецької, і намагався зрозуміти логіку всіх дій, що відбулися 11 жовтня. У них немає логіки, в них присутня розірваність мислення. Вибачте, але їхнім діям оцінку я давати просто не можу».

Схожі публікації