Клірики УПЦ звернулися до голови Корецької РДА через події у Копитові

12 квітня 2019 року делегація УПЦ у складі 20 осіб, серед яких були клірики Корецького благочиння та парафіяни захопленого Свято-Іоанно-Богословського храму у селі Копитів Рівненської області, звернулися до голови Корецької райдержадміністрації Сергія Чернія у зв’язку з останніми подіями в Копитові. Про це повідомляє СПЖ.

За словами очевидців, розмова з паном Чернієм проходила на підвищених тонах. З’ясувалося, що чиновник володіє інформацією щодо того, що відбувається в селі, але відверто підтримує позицію новоствореної громади ПЦУ, яка, на його думку, має всі законні підстави на храм.

«Ми показували протоколи парафіяльних зборів у Копитові, де великою кількістю підтверджено бажання людей не переходити в ПЦУ, а залишитися в лоні канонічної Церкви, – розповів протоієрей Андрій Дячик, клірик Корецького благочиння УПЦ. – Цьому документу не надали особливого значення, мовляв, не вистачає паспортних даних, не вразила чиновника і кількість людей, а це половина села, яка не бажає змін. Сергій Черній визнає лише реєстрацію ПЦУ».

Бесіда тривала близько двох годин, в результаті чого клірикам вдалося домогтися від голови Корецького району обіцянки, що вирішуватися міжцерковний спір у Копитові буде виключно в правовому полі, а до його вирішення жодна з громад не намагатиметься зламувати двері в храмі.

«У Копитові зараз досить неспокійно, найбільше страждає батюшка та його діти. Саме в ці дні один з хлопчиків, що має серцеву ваду, проходить лікування, він інвалід І групи. Позавчора прихильники ПЦУ зрізали величезне дерево і закрили священику проїзд, нині через перешкоду немає можливості відвезтидитину на лікування. Тому ми всі разом пішли ще й до начальника Корецького райвідділу поліції», – розповів клірик Корецького благочиння протоієрей Михаїл Голубка.

Начальник поліції, ознайомившись з ситуацією та вислухавши всі аргументи, пообіцяв забезпечити порядок у селі. Вже цього ж вечора і протягом ночі в селі чергував наряд поліції. В хаті священика, на адресу якого надходять погрози, також чергував правоохоронець.

Раніше противники УПЦ оголосили, що в суботу, 13 квітня, в Свято-Іоанно-Богословському храмі пройде ініційована ними інвентаризація. Настоятелю, отцю Ігорю Власюку, в ультимативній формі повідомили, що до 12 години він разом з родиною повинен виїхати з церковного будинку. Віряни сподіваються, що чиновники виконають свою обіцянку вжити всіх необхідних заходів, щоб запобігти посиленню конфлікту в селі.

Схожі публікації