«Київський патріархат» не має канонічності, і вона йому не потрібна, – Зоря

Речник «Київського патріархату» Євстратій Зоря пояснив, що поняття канонічності не має жодного значення для їхньої структури. В програмі для Радіо Марія Зоря розповідав про проблеми визнання УПЦ КП як автокефалії Вселенським Патріархатом і перспективу утворення в Україні Єдиної Помісної Церкви, розповідає Slovo Today.

«Мова за канонічність для УПЦ КП – навіть не стоїть. Просто не вважаємо за потрібно про це говорити. Для нас саме поняття канонічна, або неканонічна Церква звучить абсурдно! Як може бути Церква – незаконна? Або це Церква, або ні!», – голосно заявив речник УПЦ КП.

Він також пояснив, що оскільки УПЦ КП не відрізняється від повноти Православної Церкви, то їм таки мусять дати автокефалію: «Ми говоримо про визнання автокефалії української церкви! Всяке визнання залежить від тих, хто визнає. Наразі – всі документи, які для цього потрібно – передані нами до Вселенського Патріарха, і Константинопольскої Матері Церкви. Від них очікуємо рішення. З іншого боку, є Московська Патріархія, яка від 1991 року розглядає прохання визнати автокефалію нашої Церкви, і розглядає в не зовсім позитивному руслі, але формально вона має дати відповідь на це запитання. Але якби ми тільки сподівалися на зовнішні центри православні, що вони нас визнають, як автокефалію, і тоді ми заживемо добре і щасливо – то був би помилковий шлях. Найголовніше – це те, що ми як Церква живемо, зростаємо, визнаємо ідентифікуючи себе за догматичним вченням, за церковним порядком, за канонічним устроєм, і ні в чому не відрізняємося від цілої повноти цілої Православної Церкви, і тому ми не бачимо підстав відмовляти нам у гідності як Церкві, і Церкві Автокефальній».

  • Петро Киричевський

    Стосовно УПЦ КП є дуже хороше визначення. Це парасинагога або самочинне збіговисько – паралельна церковна спільнота, яка не робить хибних тверджень про віру, але відокремлена від законної церковної організації. Є поділом в Церкві, коли який-небудь з непокірних єпископів або пресвітерів, разом з простим народом, збирають окремі від Церкви молитовні зібрання, наприклад, коли духовна особа, заборонена в священнослужінні духовною владою, якій підлягає, і не бажає підкорятися їй, збере навколо себе інших, відокремиться від Вселенської Церкви і почне самочинно священнодіяти. Це стосукється Філарета, який був підлеглим РПЦ і потрапив під її суд. Один з трьох видів поділу в Церкві, поряд з єрессю і розколом. Поняття введене святителем Василем Великим в посланні до єпископа Амфілохія Іконійського, це послання потім було розділене на правила і увійшло до складу правил Православної Церкви. Вищеназване визначення парасинагоги Василя Великого говорить про тих духовних осіб, які обходять своїх законних єпископів і самочинно хочуть служити в Церкві, проти них видано було багато правил: це 31 правило святих апостол; 18 правило IV Вселенського собору; 31 правило VI Вселенського собору та інші.

  • Олег Давиденко

    дядько Іван біснується по-чорному…

  • Влад Степов

    Про Церковні правила мабуть і не чули чи що? Ми зовні як справжня Церква, давайте визнавайте нас… І це речник говорить… А те що вони заборонені, то й нічого страшного для них. – Тю, таке. Ми ж все одно не визнаємо анафеми. Давайте визнавайте нас як справжню церкву, чого тянете? Помішані та і все.