“Капелан” УГКЦ знову розпалює міжконфесійну ворожнечу

На інформаційному порталі online.ua з’явилося інтерв’ю священика УГКЦ та за сумісництвом капелана Миколи Мединського, в якому він кожного “московського” (представника УПЦ – авт.) священика називає ідеологом «руського міра». За його словами, кожен батюшка УПЦ, навіть, якщо він «добрий», навіть не за власною волею завжди несе ворожу ідеологію, яка спрямована проти українського духу. «Так, він може бути доброю людиною, хорошим духівником. Але є такий вислів: з ким поведешся — від того й наберешся. Система або ламає людину, або використовує її у власних цілях. Навіть якщо людина не хоче нести ту ідею “руського міра”, але хоче нести ідею Христа», –  розповідає капелан.

Окрім того, Микола Мединський розповів, що провів експеримент та купив в церковній крамниці Української Православної Церкви акафіст рівноапостольній княгині Ользі та, прочитавши його, знайшов в ньому, написаному старослов’янською, 38! слів «Росія».

Зі своє знахідки він зробив висновок, що: «Богослужбова література російської церкви побудована таким чином, щоб день у день, місяць у місяць, рік у рік при її використанні людина десь там, на рівні підсвідомості, вже зомбувалася ідеєю “руського міра”, вивищеністю російського народу над іншими. І якщо такій людині почати говорити про агресію з боку Росії, вона відмовлятиметься бачити правду. Навіть на Чернігівщині чи в Центральній Україні, коли я намагався дискутувати, наводив приклади, деякі бабці закривали вуха і з криками “уйді прочь, сатана” бігли геть».

З по-між інших постулатів, висловлених під час інтерв’ю, Микола Мединський запропонував перейменувати УПЦ на Російську церкву в Україні. Та назвав її неканонічною: «Вони (представники УПЦ – авт.) говорять про виняткову канонічність. Про це, я не знаю, хіба горобці не чули, і то ті, що десь у Карпатах далеко, а котрі ближче — то й вони про це знають. Вони кричать про те, що в Україні є неканонічна церква. Дійсно, є така церква. І це — саме церква Московського патріархату».

Окрім подій сьогодення, Мединський береться пояснювати історичні факти та церковні догмати. «Що таке канонічність? Закон. Іншого законного існування церкви немає. Так звана Українська православна церква Московського патріархату не має ані статусу автокефалії, ні навіть статусу автономії. Люди, про це потрібно говорити, вони брешуть!», – дає поясненя капелан УГКЦ.

Стосовно подій 1991 року у нього теж своя думка: «Тоді Філарет зробив усе. Повний Собор Київської екзархії Української православної церкви Московського патріархату. На Соборі присутні всі єпископи, представники всіх монастирів. Тобто, всієї спільноти. І було прийняте рішення подавати прохання до Москви про надання автокефалії, від РПЦ. Що Москва робить? Використовує ниточки впливу на кожного зокрема, поосібно. І з Філаретом лишаються два єпископи».

«В документі про надання автокефалії Польській православній церкві в 1920-х роках чітко написано: Московський патріархат не має канонічного права на території колишньої Київської метрополії. На території України, Білорусі, Литви. Вони неканонічно діють, вони не мають на це права!

Але ж чомусь про це відомо лише у вузьких колах. Про це десь прийнято говорити тихенько, в кулуарах, на вушко одне одному. Тоді як від цього повинні розриватися радіоприймачі, телевізори. Про це повинні чути ті бабусі, дідусі, прихожани московської церкви, котрі зараз є активними її прихильниками», – не вгамовується Мединський.

Не оминув священик УГКЦ й розмов про кулі, профінансовані, за його словами, прихожанами УПЦ.

Нагадаємо, таку думку чи не вперше висловив митрополит УПЦ КП Михаїл (Зінкевич).

 • Українці

  Це таке ж саме “розпалювання” як і “вбивання бандєровцамі дєтєй Донбаса”.
  Чорт- ладану боїться, а кацап- правди!

  • Перехожий

   Мединський? Ти?

   • Anna Ukrainka

    А що, хіба думку Мединського поділяє в Україні лише один Мединський? Я ніколи не ходжу до московської церкви.

    • Олег

     Це ваше право. В Україні свобода совісті. Але думку Мединського більшість українських християн не підтримує. Під християнами я розумію тільки тих які регулярно відвідують храм, а не двічі в житті: коли хрестять і коли відспівують.

   • Микола Мединський

    Так ,я. ….а ти хто брате?

 • Степан Свиридов

  Вот, чтобы не “разжигать”, нужно один, всего один раз принять решение выставить нахрен из Украины все вражеское – и граждан рашки, и церковь ея.
  Один раз вата перебесися – и успокоится. Или передохнет, что тоже неплохо.

 • Tanja

  Heдoлyгий, oгидний, придyркуватий жyрнaлюжшка з MП.
  як i caм caйт.. .

 • Олег

  В акафісті равноапостольній кн. Ользі немає слова “Россия”, але є “русския люди”, тобто ті яким кн. Ольга відкрила світло християнської віри. Написати українці було б в корні не вірно. Адже до Русі тоді входив і В. Новгород, і Ростов. а щодо думки чернігівських бабок, то такі вислови капелана дійсно виглядають як не від Бога. Адже чомусь повідомити про “загрозу русского мира” через ЗМІ, капелан вважає важливішим ніж розповісти вояку як спасати свою душу.

  • Микола Мединський

   пишеш неправду, зайди на мій блог і переконаєшся, я показую чітко сторінки – слово росія понад 30 разів.

   • Олег

    Так, дійсно дуже дивний авторський переклад акафісту. Але ж в церковносолв’янському тексті насправді немає ані слова про Росію. Та я не згідний з вами, що це позиція церкви. Адже непохитними є лише затверджені на вселенських соборах догми. Все інше лише думки духовенства, незалежно від того наскільки високу посаду вони обіймають.

    • Микола Мединський

     РПЦ давно відійшла від догмів…тому не самообманюйтеся

     • Олег

      Приведіть приклади, будь-ласка. Тільки не з РПЦ, а УПЦ МП.

     • Микола Мединський

      А окремої УПЦ МП не існує….вони рядова митрополія РПЦ……..Ідовести це дуже легко…..пошукайте у інтернеті автокефальні та автономні православні церкви…….її в переліку просто не знайдете

     • Олег

      Ну тоді наведіть приклад з РПЦ. (Догма, прийнята на Вселенському Соборі, від якої вона відійшла, і яким чином).

     • Микола Мединський

      А тому немає що УПЦ МП як окрема церква існує тільки в хворобливій уяві московських та промосковських політиків, у рясах в тому числі…

    • Микола Мединський

     А взагалі я також е Довбуш азую щ це є позиція церкви, по тій самій артвиставкчині що РПЦ я не вважаю Укр вою

    • Микола Мединський
  • Микола Мединський

   Повідомити про загрозу рузького міра необхідно по крайній мірі для того щоб наблизити той час коли спасати душу вони будуть по домівках – бо якщо ми не візьмемо це до уваги, і не викинимо смердящу заразу рузького міра за межі Святої Українскої землі, то ще десятиліттями у кращому разі нам прийдеться спасатись у бліндажах.

  • Микола Мединський

   Не бреши….переконайся у відоблозі

 • Микола Мединський

  і знову брехня….акафістник не на старословянській, а на російській мові.