Кабмін вимагає до кінця січня провести експертизу статутів УПЦ

10 січня 2019 року Кабінет міністрів України доручив Міністерству культури України до кінця місяця провести експертизу всіх зареєстрованих статутів УПЦ, повідомило інформаційне агентство «РБК-Україна».

За словами журналістів «РБК», мета даної експертизи – встановити обставини щодо розташування «керівного центру» Української Православної Церкви в Російській Федерації.

Якщо такі обставини встановлять, через «Урядовий кур’єр» і письмово співробітники Мінкульту проінформують Церкву про необхідність протягом 3 місяців змінити свої статути у відповідності з вимогами закону № 5309.

У тексті урядового документа УПЦ прямо не називають, проте «РБК-Україна» пише про те, що експертиза торкнеться «Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату» (орфографія авторів збережена, – СПЖ).

Нагадаємо, в законі № 5309, який депутати Верховної Ради України прийняли 20 грудня 2018 року, мова йде про перейменування релігійних організацій та/або об’єднань, які входять до складу релігійної організації, центр якої перебуває за межами України на території держави-агресора.

Схожі публікації