Зоря сподівається, що вибори в Україні пришвидшать визнання ПЦУ

Після виборчого циклу процес визнання автокефалії Православної церкви України церквами інших країн пришвидшиться. Про це у коментарі Gazeta.ua заявив архієрей ПЦУ Євстратій Зоря.

“Визначеність держави на це безпосередньо впливає. Як вплинула на надання Томосу позиція Президента. Попередні президенти у свій спосіб теж турбувалися церковним питанням. Але поки держава не виявила чіткої позиції у заявах, рішеннях Верховної Ради, позиціях Президента, доти Вселенський патріарх не був певен, чи треба це українцям. Тому у першу чергу це залежить від нас. Визнайте самі себе – тоді всі вас визнають”, – сказав Зоря.

Православні церкви інших держав не поспішають визнавати ПЦУ, бо для них поки незрозуміла українська перспектива, зазначив він.

“Москва працює і потужно переконує: почекайте день-два, і все це розвалиться. І Україна своєю політичною турбулентністю сама дає підстави говорити про те, що краще почекати. Тому церквам важко прийняти рішення. Але у низці церков є дуже позитивні сигнали. Це грецька церква, румунська. Вони розуміють, що ідеться не про сьогоднішній день, не про питання України, а про власне принцип автокефалії. Якщо вони не будуть визнавати автокефалію української церкви, то поставлять під сумнів свою власну. Бо дев’ять помісних церков отримали автокефалію томосом Вселенського патріарха. Вони це поступово починають розуміти. Проблема в інерції. 30 років ішли в одному напрямку, а тут треба змінитися”, – пояснив архієрей ПЦУ.

 

Схожі публікації