Зоря знову розповідає про «московську інформаційну диверсію»: цього разу про можливий перехід на «новий стиль»

У Київському патріархаті прокоментували чутки про те, що найближчим часом підконтрольна Константинополю структура в Україні може перейти на новий стиль і святкувати Різдво 25 грудня. Спікер УПЦ КП Євстратій (Зоря) знову побачив руку Москви, з чиєї подачі, як запевняє Зоря, «інформаційні диверсанти» сіють розбрат і недовіру в Україні.

Про це Зоря написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

«Цілком очевидно, що це є інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні. Адже відомо, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але і численних переконаних опонентів. Тож цілком офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар не порушується і не розглядається у процесі об‘єднання та у зв‘язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося», – написав архієпископ.

На думку речника УПЦ КП, дезінформацію та фейки поширює Москва. Нагадаємо, аналогічно Зоря прокоментував інформацію про письмову відмову Філарета й Макарія боротись за престол в ЄПЦ, котра згодом була підтверджена.

Схожі публікації