Зоря звинуватив Константинопольський патріархат у співпраці з Путіним

Спікер «Київського патріархату» Євстратій Зоря відреагував на офіційне привітання Константинопольського Патріарха Варфоломія в адресу очільника РФ Володимира Путіна. Про своє бачення ситуації Зоря написав на сторінці в соцмережі Facebook.

«З достовірних джерел відомо, що Путін пропонував Патріарху Варфоломію зустрітися в Анкарі. Від Патріарха відповіли про можливість зустрічі лише в офіційній резиденції на Фанарі в Стамбулі. Летіти в Стамбул для зустрічі Путін не схотів. Тому вирішили обмежитися телефонною розмовою… Як з «високими оцінками» й «подяками» узгоджується спроба Москви (в тому числі Путіна) зірвати Собор на Криті, через що єдність Православ‘я зазнала ще одного серозного виклику – про, звісно ж, не говориться. Сумнівно, що саме боротьба Патріарха за Всеправославний Собор як вияв реальної єдності, була предметом путінської вдячності», – пише представник українських розкольників.

Окрім того, пан Євстратій вважає, що подяка від Путіна Патріарху «за єдність» може «тлумачиться лише так – Путін вдячний, що Фанар досі не ухвалив рішень щодо України. Бо саме це найбільше турбує Москву в контексті «єдності» збереження її церковного впливу на Україну».

Схожі публікації