ЗМІ «перевели» в ПЦУ неіснуючий монастир УПЦ

Інформація про перший монастир Української Православної Церкви, який нібито перейшов у ПЦУ, не відповідає дійсності. Свято-Троїцький монастир, де-юре зареєстрований у селищі Сатанів Хмельницької області, є недіючою церковною одиницею. При цьому в українських ЗМІ голосно заявили, що «перший монастир перейшов з Московського Патріархату в незалежну церкву».

«Свято-Троїцький монастир має прадавню історію. У 1916 році тут було 160 ченців, потім обитель закривали і відновлювали, вже як жіночий монастир. У роки радянської влади тут, бувало, налічувалося з півдесятка черниць, в сімдесяті обитель знову ліквідували. І в 1991 році Свято-Троїцький монастир знову був відновлений, саме в цьому статусі, але фактично він діяв як звичайна парафія – правда, з великою територією. І якщо в середині дев’яностих це був звичайний пустир, то пізніше ці землі стали курортними», – пояснив у розмові з кореспондентом СПЖ громадський інтерес до цього об’єкту благочинний Городоцького округу протоієрей Олексій Добош.

Змінивши у січні цього року підпорядкування УПЦ на ПЦУ, настоятель громади Володимир Наглій у свій час намагався використовувати монастирський наділ для ведення бізнесу спільно з хмельницькими підприємцями, однак результати комерції виявилися дещо непередбаченими і призвели до тривалих судових процесів, в які була втягнута і єпархія.

Що дасть отцю Володимиру зміна церковної юрисдикції, яка поки що офіційно так і не відбулася, поки невідомо.

Схожі публікації