ЗМІ: на першу службу ПЦУ в Жидичині привезли «парафіян» з Луцька

Перше «богослужіння» ПЦУ в захопленому Свято-Миколаївському храмі Жидичина пройшло за участю поліції і прихильників «об’єднаної Церкви» з Луцька.

Після рейдерського захоплення Свято-Миколаївського храму УПЦ в селі Жидичин Ківерцівського благочиння Волинської області, який стався 22 лютого 2019 року, «священнослужителі» ПЦУ провели тут своє перше «богослужіння». У цей час на подвір’ї храму були численні представники правоохоронних органів, рішуче налаштовані «активісти» і приїжджі «парафіяни». Відеосюжет, розповідає про ситуацію навколо «мирного» переходу релігійної громади УПЦ в Жидичині, показав телеканал «Аверс».

У сюжеті показані люди, які ночували на території храму і палили вогонь у бочках. Також на кадрах видно автобуси, що стоять неподалік від захопленого храму. У пасажирів одного з них кореспондент спробувала з’ясувати, звідки вони приїхали і навіщо. Виявилося, що це жителі Луцька і їх привезли для нічних чергувань навколо церкви. Тієї самої, яка «добровільно перейшла» в ПЦУ.

Частина гастролерів спілкуватися з журналісткою відмовилися, ті, хто говорити погодився, повідомили: «Ми з Луцька. Об’єдналися з Українською Православною Церквою (ПЦУ, – ред.), люди моляться тут дві доби». На запитання журналістки, чи приїхали вони сюди з Луцька помолитися, щоб громада храму Жидичин перейшла в ПЦУ, відповіді не було.

Відразу ж після виходу відеосюжету в ефір Волинські ЗМІ звинуватили телеканал в «однобокій і спотвореній» подачі інформації. Видання «ВолиньPost» висунуло авторам сюжету звинувачення в тому, що вони своїми інтерв’ю у луцьких гастролерів «ще більше розпалювали ворожнечу і ускладнювали ситуацію».

Схожі публікації