Жоден Патріархат сам по собі автокефалію не надає, – митрополит Антоній

У Церкві поки немає загальноприйнятих документів, у котрих була б прописана процедура надання автокефалії. Про це заявив керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) в інтерв’ю «Православной жизни», повідомляє Спілка православних журналістів. Однак є один, важливий принцип, за яким автокефалія є визнаною.

«Головним принципом рішення цього найважливішого питання (надання автокефалії – ред.) є консенсус усіх автокефальних Церков, – сказав митрополит Антоній. – Це означає, що сьогодні жоден Патріархат не може сам по собі надати автокефалію будь-якій Церкві. Православна Церква – єдина, а це значить, всі найбільш значущі питання, у тому числі і надання статусу автокефалії, вирішуються всіма Помісними Церквами спільно. Тобто Архієрейський Собор Автономної Церкви або Екзархату ухвалює відповідне рішення про бажання автокефального устрою та згодом звертається з цим проханням до Церкви-Матері, тобто до тієї Церкви, в юрисдикції котрої на даний час перебуває церковна структура, котра бажає автокефалії. Потім, після отримання згоди Церкви-Матері і всіх Помісних Православних Церков, оголошується автокефальний статус такої Церкви».

Сьогодні ж проблема автокефалії в Україні просувається політичними діячами, котрі не хочуть або не здатні зрозуміти принцип влаштування Церкви, задачі котрої – Єдність та Місія.

Зокрема, зазначимо, що цими днями глава українського МЗС Павло Клімкін, відомство котрого вже було залученим до «автокефальних» переговорів, у своїй колонці на «Українській правді» заявив, що автокефалія Церкви – мрія українського народу, котра може зменшити «залежність від колонізатора» та об’єднати розколоте Православ’я в Україні, не уточнюючи, у який спосіб воно перетерпіло розкол. Водночас з завіряннями про те, що автокефалію багато хто неправильно сприймає як дію, скеровану проти УПЦ, Міністр іноземних справ повторив ряд антицерковних, не відповідних до дійсності звинувачень у бік Церкви в Україні, наголошуючи, по факту, на тому, що у церковні справи може втручатись влада.

Схожі публікації