Ердоган зустрівся з Константинопольським Патріархом Варфоломієм

25 квітня 2018 року Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зустрічався з Константинопольським Патріархом Варфоломієм в своєму особняку в Анкарі, повідомляє СПЖ.

Офіційні джерела, такі, як сайти президента Туреччини і Константинопольського патріархату, не розповідають про подробиці обговорюваних питань. При цьому аналітик агентства REGNUM Станіслав Стремідловский робить висновки про головну тему зустрічі політичного і церковного очільників.

«Крім обох лідерів, на зустрічі також був присутній міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, що змушує задуматися над тим, що ж саме обговорювали Ердоган і Варфоломій, – пише Стремідловскій і передбачає, що обговорювався Томос про надання автокефалії Українській Церкві. – Багато спостерігачів в зв’язку з цим почали міркувати про те, як може вплинути турецька влада на позицію Константинопольського Патріархату, якщо захоче вплинути взагалі. Йшлося про те, що до сих пір Анкара попереджала спроби Фанара зіграти в автокефалію і для цього було достатньо начебто дзвінка з МЗС Туреччини. Але сьогодні з Варфоломієм зустрівся Ердоган, запросивши також Чавушоглу, що говорить про коливання Туреччини».

Про цю зустріч висловився і спікер невизнаного «Київського патріархату» «митрополит» Євстратій (Зоря): «Наскільки я розумію, хороший знак для України. Більшого поки що сказати не можна ».

Аналітик Стремідловский передбачає, що тема автокефалії може стати «українським церковним козирем» в переговорах Туреччини з Росією з питань геополітики.

Схожі публікації