Епіфаній «штурмував» офіс Філарета, – ЗМІ

Очільник Православної церкви України Епіфаній Думенко намагався силою захопити офіс екс-глави Київського патріархату Філарета Денисенка, повідомляють Вести з посиланням на джерело в церковних колах.

За даними видання, між лідерами ПЦУ наростає протистояння. «В ПЦУ сформована неформальна коаліція, в яку входять Епіфаній, Зоря і Симеон (колишній митрополит УПЦ Вінницький і Барський – Ред.), – передають Вести слова свого джерела. – Ось ця коаліція спільно і намагається “збити” Філарета».

Останній робить відповідні кроки і урізав фінансування Київській православній богословській академії, якою раніше керував Думенко і з якої нібито отримував гроші.

«Тепер же канал фінансування перекритий, і єдине джерело, з якого глава ПЦУ може отримувати гроші, – це Андрій Мацола (засновник і співвласник «Першої приватної броварні»), – говорить співрозмовник видання. – Також Епіфаній без сприяння Філарета не має підтримки на рівні місцевої влади. Під час візиту до Львова його навіть не забезпечили машиною, для Філарета ж такі речі робилися на ура».

«Головний удар», за даними видання, Філарет підготував на літо: в липні повинен пройти Помісний Собор ПЦУ, на якому в статут організації внесуть кілька змін. Зокрема, число постійних членів Синоду збільшать з трьох до «близько 12», а між самим Філаретом і Епіфанієм закріплять розподіл повноважень: «почесний патріарх» буде керувати ПЦУ, а «предстоятель» – здійснювати представницькі функції.

В АПУ знають про конфлікт в ПЦУ, але примирити двох «ієрархів» вже не можуть.

Схожі публікації