Епіфаній побачив визнання ПЦУ автокефальними Церквами

Глава ПЦУ Епіфаній Думенко вирішив, що його структура визнана іншими Помісними Церквами. Про це він заявив 13 квітня 2019 року на брифінгу під час відвідин Хмельницького, а також наступного дня – Тернополя, пише Укринформ.

«Насправді ми живемо в історичний час, коли Церква стала незалежною, Церква стала автокефальною і визнаною іншими автокефальними Церквами, – заявив Думенко. – Ми займаємо своє почесне 15 місце».

Також глава ПЦУ запевнив присутніх, що немає ніякої загрози втрати Томосу:  «Не існує ніякої загрози відкликання Томосу або втрати його зовсім. І це не залежить від політичної ситуації».

Крім того, Епіфаній Думенко заявив, що в Хмельницькій області в ПЦУ перейшло понад 70 громад УПЦ і підкреслив, що ці переходи відбуваються виключно на основі любові: «Цей процес повинен проходити мирно, спокійно, і кожна громада повинна добровільно визначатися, без примусу. Це наше бачення, що все має відбуватися на основі любові».

Нагадаємо, ПЦУ не визнана жодною Помісною Церквою, крім Фанару, який вручив Епіфанію Думенку Томос.

Майже щодня надходять повідомлення про силові захоплення храмів УПЦ по селах України. Священики і віряни кажуть про підробки, незаконні перереєстрації громад УПЦ у ПЦУ, а також побиття духовенства і вірян УПЦ представниками структури Думенка.

Схожі публікації