Екзарх: зміни до Статуту у ПЦУ повинні узгоджувати з Константинополем

Будь-які зміни в Статут, навіть дрібні, ПЦУ повинна доводити до відома Константинопольського патріархату, оскільки Статут розроблений Фанаром. Про це заявив екзарх архієпископ Даниїл Памфілійський в інтерв’ю ВВС.

«Будь-які зміни до Статуту, навіть дрібні, ПЦУ повинна донести до відома Константинополя, тому що Константинополь дав їм цей Статут, дав їм Томос, і тому має бути узгодження, спільна мова», – додав він.

Що стосується радикальних змін, то тут позиція Фанару ще жорсткіша – вони зобов’язані бути узгоджені з Константинопольським центром: «Якісь радикальні зміни у Статут – наприклад, про предстоятеля, голову Священного Синоду і т. д. – мають бути узгоджені з Константинополем».

Коментуючи самостійність дій ПЦУ, архієпископ Даниїл заявив: «Ми можемо сказати, що не згодні на ту чи іншу радикальну зміну. Наприклад, у Києві можуть сказати: ми не хочемо називатися митрополією, ми хочемо бути патріархатом – деякі люди вже про це говорять. Але вони не можуть цього зробити, тому що патріархат повинен бути кимось проголошений».

Схожі публікації