Екзархат руських приходів у Європі відмовився підпорядкуватись митрополитам Фанару

Архієпископія руських православних приходів у Західній Європі знову відмовилась перейти у повне підпорядкування місцевим єпархіям Константинополя. Остаточне рішення ухвалять на загальних зборах Архієпископії 23 лютого 2019 року. Про це йдеться у повідомленні Ради Архієпископії від 17 січня 2019 року.

В екзархаті, про розпуск котрого Фанар оголосив у листопаді 2018, повідомили, що багато священиків та дияконів отримали лист від грецького митрополита країни, у котрій вони проживають, з наказом припинити поминання архієпископа, приєднатись до духовенства грецької Митрополії, а також надати їм всі потрібні документи.

«Втручання до внутрішнього життя нашої Архієпископії з боку зовнішніх єпископів, нехай одного й того самого Патріархату, є незаконним як з точки зору канонічного, так і цивільного права: високопреосвященний архієпископ Іоанн є єдиним законним правлячим єпископом православних приходів руської традиції у Західній Європі», – пояснили в Архієпископії.  

Також у повідомленні наголошується, що єпархіальне духовенство повинне продовжити літургічне поминання архієпископа Харіупольського за попереднім порядком. Щодо юридичного провадження, то воно оновлюється та не може бути передане зовнішній установі без поважних причин.

«Для розпуску Архієпископії, заснованої у 1921 році (тобто ще до прийому до Константинопольського Патріархату), компетентні тільки Загальні збори, – йдеться у повідомленні. – Вони скликані за всіма правилами на 23 лютого поточного року, і на порядку денному стоїть одне питання: обговорення рішення Патріархії».

В екзархаті зазначили, що, якщо Вселенський Патріархат закриє двері для будь-якої можливості перебування Архієпископії у його складі, Загальні Збори приймуть відповідне рішення.

«Однак ані грецькі митрополити Західної Європи, ані Рада Архієпископії, ані навіть сам Архієпископ не можуть замінити Церковне Зібрання, котре, згідно з правилами, скликане на 23 лютого. До того часу Рада Архієпископії закликає усі сторони зберігати церковний мир та правові положення, котрі забезпечують, щоб у Тілі Христовому «все було благопристойно та чинно» (1 Кор. 14:40), – підсумували в Арїієпископії».

 

Схожі публікації