Думенко розповів грецькому виданню про «52% підтримки православних» у ПЦУ

Грецький сайт Prothema.gr розмістив у мережі інтерв’ю з керівником ПЦУ Епіфанієм Думенком, у котрому поспілкувався з ним з приводу ситуації в Україні через рік після утворення нової церковної організації в країні. Про це повідомляє orthodoxie.com.

Як з’ясувалося, Епіфаній, як і раніше, переконує співрозмовників у «зростанні престижу та підтримки» від українського народу, а також заявив принципово нові цифри соціології про «52% підтримки нової автокефальної церкви».

Канонічній УПЦ Епіфаній відвів вже 13% підтримки. Джерела даних, котрі співпадали би з озвученими цифрами, знайти не вдалося.

Також Думенко розповів грецьким інтерв’юерам про те, що «відділення від Руської Церкви відбулося у 1989 році», а також що структури, у подальшому з’єднані у ПЦУ, дуже страждали від «ворожості РПЦ», не уточнюючи, хто в кого при цьому «вороже» захоплював храми та решту нерухомості.

Крім того, Епіфаній «округлив» раніше озвучені цифри «переходів» від УПЦ до ПЦУ – тепер це, як з’ясувалося, вже 600 парафій. Нагадаємо, за даними УПЦ, насправді канонічна структура втратила трохи більше 80 приходів за рік, що компенсувалося реєстрацією нових громад.

З його слів, через УПЦ на Україну впливають міфічні «руські». Епіфаній розповів про історію своїх відносин з Майком Помпео, главою Держдепартаменту США, і зазначив, що на окупованих територіях «Церква України повністю вигнана». Церква, з його слів, «підтримує вступ України у ЄС та НАТО» та розраховує на допомогу ззовні для «боротьби зі втручанням Росії» у церковні справи.

Схожі публікації