Драбинко претендує на статус ієрарха константинопольського патріархату

Територія України тепер вважається територією відновленої митрополії Константинопольського Патріархату. Про це заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) у бесіді з «Громадське».

«На останньому засіданні Священного Синоду Константинопольський Патріархат скасував передачу Київської митрополії Московському Патріархату, – повідомив ієрарх. – З того часу ми можемо вважати, що територія України є територією відновленої митрополії Константинопольського Патріархату. Власне, з цього моменту (після прийняття такого рішення) ми є, на сьогоднішній день, кліриками Константинопольської Церкви».

Нагадаємо, 11 жовтня у Стамбулі вирішили відновити у Києві ставропігію Константинопольського Патріархату.

Патріарх Варфоломій неодноразово оспорював передачу Київської митрополії Руській Церкві у 1686 році. Історично при цьому до складу Київської митрополії входила зовсім невелика кількість єпархій, а саме: Київська, Луцька, Львівська, Могилевська, Перемишльська, Полоцька, Чернігівська. Київська митрополія, підпорядкована Константинополю, у кілька разів менша за територію сучасної України, її колишні єпархіальні центри розкидані по території трьох незалежних держав.

Схожі публікації