Драбинко вже не впевнений, що перейде в ЄПЦ

УПЦ залишається Церквою, і величезною помилкою будуть спроби нав’язати суспільству думку, що це всього лише політизована структура, котра не має жодного права на існування у сучасній Україні. Про це митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) заявив у виступі на другій сесії міжнародного семінару «Правда, справедливість та примирення між Росією, Україною та Європейським Союзом», що тривав у Києві 2-3 жовтня 2018 року. Текст виступу опублікований у Facebook. Про це повідомляє Спілка православних журналістів.

З його слів, Томос, безумовно, корисний для церковного життя України, але він не обов’язково і не одразу приведе до відновлення церковної єдності в країні. На відміну від багатьох представників Церкви, митрополит Олександр вважає надання Томосу не «легалізацією розколу», а його подоланням.

Ієрарх наголосив, що відкрито підтримує надання автокефалії Українській Церкві, однак остаточного рішення про участь у конкретних об’єднавчих заходах ще не прийняв.

«Справа у тому, що я – не приватна особа. Я – єпископ Української Православної Церкви, і відчуваю свою відповідальність за її подальшу долю», – сказав митрополит і додав, що УПЦ нині перебуває в очевидній кризі, котра викликана неправильними діями церковного керівництва, оскільки дотепер не змогла запропонувати Київському патріархату й українському суспільству в цілому реалістичний сценарій відновлення церковної єдності.

Єпископ впевнений, що велику помилку звершують медійники, котрі намагаються нав’язати суспільству думку, що УПЦ – це не Церква, а структура, котра не має морального та юридичного права на існування у сучасній Україні: «УПЦ – це не «Церква окупанта» або «партія прихильників Путіна». Це великий та складно організований соціальний механізм, де сьогодні об’єднані люди з різними поглядами на майбутнє Української Церкви».

На його думку, однією з передумов об’єднавчого процесу має бути повага до УПЦ, до її традицій, історії та ідентичності з боку влади та Київського патріархату.

Схожі публікації