Драбинкові не сподобались рішення Собору єпископів УПЦ

Рішення Собору єпископів УПЦ про засудження рішення Синоду Константинопольського Патріархату щодо встановлення юрисдикції на території України та припинення з ним євхаристичного спілкування є свідченням несамостійності УПЦ. Про це митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) сказав у коментарі Укрінформу.

«Оскільки Українська Православна Церква, яка підпорядковується Московському Патріархату, є його частиною, то вона і виконала те, що було прийнято Московським патріархатом, тим самим ще раз підкресливши, що не є самостійною в своїх судженнях і рішеннях», сказав митрополит.

Він нагадав, що розірвання євхаристичного спілкування з Константинополем було зафіксовано на Синоді РПЦ у Мінську, продубльоване циркулярним листом митрополита Антонія про те, що обов’язковим до виконання є рішення Московської Патріархії. Якихось особливих наслідків для життя релігійної спільноти в Україні це не матиме.

Стосовно рішення Собору єпископів УПЦ про неможливість долучення єпископату, духовенства та мирян до процесів надання Томосу про автокефалію української Церкви Драбинко сказав, що поки що невідомо, як буде регламентуватися неможливість долучення до цього процесу.

Також митрополит розкритикував причини того, що єпископат не пішов до Українського дому, як це було вказано у приписі з Банкової.

Схожі публікації