Деркач розкрила змову “проросійських греків” проти ПЦУ у 1959 році

Одна з працівниць медіа-пулу ПЦУ Тетяна Деркач опублікувала «розгромний» «викривальний» матеріал щодо того, хто з «проросійських» греків здійснює спротив політиці Фанару безпосередньо у Грецькій Церкві. Колонка розміщена у lb.ua.

Дослідження Деркач, вочевидь, спричинив судовий позов одного з православних союзів Еллади, котрий 6 березня розглядатиме Державна рада Греції. Він стосується законності та відповідності статуту ЕПЦ факту визнання цією церквою нової релігійної структури в Україні.

Віднесши до «руки Кремля» кількох ключових богословів та публіцистів Греції, яким не пощастило мати думки, у чомусь відмінні від переконань авторки, Деркач завершила свою колонку викриттям головної «змови проти Фанару та ПЦУ».

Експертка зробила для себе відкриття, що у Греції існує кілька богословських течій та видань, котрі дотримуються різної редакційної політики, а також що консервативна «Orthodoxos typos»  –  «це  не тільки інтернет-ЗМІ, але й видавництво, яке випускає однойменну газету. Її засновник – нині покійний архімандрит Харлампій Василопулос, який з моменту заснування боровся з папізмом, екуменізмом, масонством і тому подібними православними жахами», – дізналася Деркач.

Спочилий архімандрит Харлампій причетний до ще одного проекту: в 1959 році він заснував… той самий «Панеллінський православний союз», який і подав згаданий позов до суду, що чомусь вразило Деркач.

«Ось так і замкнулось коло пропагандистської кампанії проти ПЦУ та Вселенського патріарха. Отже, якщо побачите чергові обурення «грецьких священиків та мирян» проти Фанару та ПЦУ – просто перевірте імена протестантів в вищенаведених списках та назви зливних бачків, які розповсюджують цю писанину», – радить експертка.

Вочевидь, варто привітати Деркач з викриттям змови проти ПЦУ, яка сягає аж 1959 року. Зазначимо, що ознайомлення з розмаїттям грецької богословської думки, ймовірно, може здійснити позитивний вплив на світогляд експертів та дописувачів ПЦУ.

Схожі публікації