Депутати «з другого забігу» віддали Андріївську церкву в користування Константинополю

18 жовтня 2018 року депутати Верховної Ради України прийняли законопроект «Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника “Софія Київська”», відповідно до котрого Андріївська церква передається у користування Константинопольському Патріархату. Про це повідомляє  РБК-Україна.

За прийняття рішення проголосували 237 депутатів, проти – 30, утримались – 13. Документ прийняли з другої спроби, оскільки у першому голосування «за» висловились тільки 216 народних обранців.

Законопроект № 9208, запропонований Петром Порошенком, зареєстрували днем раніше. Документ передбачає передачу Андріївської церкви «у безплатне постійне користування Вселенському Патріархату для звершення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій». Як зазначається у пояснювальній записці, дане рішення «буде сприяти пришвидшенню отримання Томосу».

Спікер Ради Андрій Парубій заявив, що церква залишається у власності держави.

За даними ЗМІ, у висновках Головного науково-експертного управління ВРУ йдеться, що парламент не уповноважений передавати у користування «конкретних об’єктів права державної власності», оскільки це прерогатива Кабінету Міністрів.

Схожі публікації