Данилевич: Засідання Порошенка у ВРУ для розгляду питання створення ЄУПЦ – те ж саме, що засідання Митрополита Онуфрія із Синодом задля вступу України в НАТО

Коментуючи зустріч Президента України з главами парламентських фракцій, під час якої Петро Порошенко заявив: «На сьогоднішній день Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви», заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич заявив, що  «Буде багато шуму в ЗМІ, і на тому все закінчиться». Про те, що все знову закінчиться нічим, як вже було не одноразово, протоієрей повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Чому? Тому що будують на тому фундаменті, на якому в принципі будувати неможливо. Починати треба з УПЦ, а не з її сепаратних частин. Піджак до гудзика не пришивають, а навпаки, гудзик до піджака. Наша Українська Православна Церква з самого початку церковного розділення виступає за подолання розділення і за Єдину Церкву. Ми не проти, ми за. Але на канонічних засадах. Владі, яка можливо хоче цю тему використати, щоб залишитися на другий термін, хотілося б нагадати наступне: ще ніхто в нашій країні на церковній темі не зміг цього зробити. Провали на цій темі були, а виграшів щось я не пам’ятаю», – наголошує отець Миколай.

У відповідь на зібрання Президента з головами фракцій у ВР, які вирішували питання створення Єдиної Української Православної Церкви, заступник Відділу заявив, що «Це звучить так само дивно, якби ми написали: «Митрополит Онуфрій зібрав засідання Священного Синоду УПЦ. Питання буде стосуватися вступу України в НАТО».

Протоієрей Миколай пояснює, що «Компетенції різні. Неможливо вирішувати долю Церкви без самої Церкви».

Схожі публікації