Громада села Кульчин залишилася вірною УПЦ і відстоюватиме свої права

Відразу чотири парафії УПЦ, що діють на території сіл Жидичинської ВІД Ківерцівського району Волинської області, стали об’єктами рейдерства з боку Київського патріархату/ПЦУ. 10 лютого 2019 року один з храмів, що знаходиться в селі Кульчин, був опечатаний правоохоронцями з метою уникнути зіткнень або спроби захоплення приміщення. В цей день біля церкви прихильники «переходу в ПЦУ» організували збори, за результатами яких вже сповістили про те, що релігійна громада нібито змінила юрисдикцію. Про це пише СПЖ.

Як повідомив настоятель храму ієрей Олександр Шмигаль, рейдерська кампанія була ініційована за активної участі «братії» монастиря УПЦ КП, розташованого в селі Жидичин. Це підтверджується тим, що на сайті цієї установи опублікована інформація про нібито майже одноголосне рішення громади Свято-Миколаївського храму в Жидичині «перейти» в ПЦУ.

Що стосується громади Свято-Георгіївського храму в Кульчині, то їй приписали аналогічне рішення, що не відповідає дійсності.

«Активісти ПЦУ кажуть, що ніби за УПЦ в Кульчині проголосували лише 50 осіб, це неправда, у мене є документальне підтвердження, що наших людей, які не побоялися підписатися, тут удвічі більше. Крім того, весь актив громади залишився зі мною», – спростував чергову брехню про «перехід» настоятель.

Священик в день зборів попередив присутніх, що їхні дії незаконні, оскільки подібні рішення може за законом приймати релігійна, а не територіальна громада. Він також заявив, що всі спроби захопити храм будуть протиправними і на них буде відповідна реакція законного користувача храму громади УПЦ.

Поки конфлікт не вирішиться, громада Свято-Георгіївського храму УПЦ буде молитися в церковному будинку, де мешкає і зареєстрована сім’я священика.

За словами жителів Кульчина, також стало достеменно відомо, що ініціатори захоплень з монастиря УПЦ КП вже запланували протягом двох тижнів поетапно захопити спочатку Свято-Георгіївський храм у Кульчині і Свято-Миколаївський храм в Жидичині, а пізніше –  Іллінський храм у селі Клепачів і Покровський в Озерці. З жителями населених пунктів рейдерами була проведена відповідна «роз’яснювально-консультативна робота».

На даний момент рейдерська кампанія поки не реалізувалася. Ймовірно, вже цієї неділі буде проведена атака на храм в Жидичині. Поки у настоятеля в Кульчині вимагають, щоб він віддав ключі від храму. Кому він повинен їх віддавати – неясно, оскільки вимоги висувають люди з вулиці, які не зареєстрували жодної юридичної особи.

Схожі публікації