Глава Церкви Кіпру підтримує ідею всеправославного обговорення «українського питання»

Голова Імператорської православної палестинської спільноти, екс-прем’єр РФ Сергій Степашин зустрівся з Предстоятелем Кіпрської Православної Церкви Блаженнішим Архієпископом Нової Юстиніани та всього Кіпру Хризостомом ІІ, повідомляє «Інтерфакс». Учасники зустрічі обсудили питання православної єдності.

У коментарі інформаційному агентству політик повідомив, що сторони обсудили ситуацію, що складається навколо Православної Церкви в Україні. Предстоятель Кіпрської Церкви висловив думку щодо необхідності спокійного і всестороннього обговорення цього болісного питання.

«Кіпрський Архієпископ підтримав ідею проведення наради всіх Помісних Православних Церков та висловився проти втручання політиків у справи Православної Церкви в Україні», – наголосив Степашин.

Як повідомлялось раніше, релігієзнавець Дмитро Горєвой заявив, що спроби РПЦ вплинути на ситуацію за допомоги всеправославного обговорення українського церковного питання отримали поразку, оскільки, з його слів, «ніхто не хоче її підтримати, ніхто не хоче йти на конфлікт зі Вселенською Патріархією виключно через амбіції Москви». При цьому все більше Православних Церков заявляють про необхідність широкого обговорення «українського питання».

Водночас, в УПЦ спростували фейк від українського МЗС, у котрому стверджували, що «на Кіпрі – за Томос».

Схожі публікації