Глава УГКЦ: Євхаристична єдність з ПЦУ – наша радісна перспектива

Євхаристичне єднання з ПЦУ – це хороша перспектива для греко-католиків, заявив глава УГКЦ Святослав Шевчук.

«Весь християнський світ, зокрема католицька та православна спільноти, шукають шляхи до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог, щоб цю єдність відновити. Передусім йдеться про євхаристичне співпричастя», – передає слова свого керівника офіційний сайт УГКЦ.

Шевчук наголосив, що йдеться не про об’єднання, а про єднання у вірі та євхаристичній спільності.

«Найвищою ознакою церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому, коли йдеться про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, мова йде про відновлення єдності у вірі, а, відтак, у її вираженні у літургійному житті», – сказав він.

Зі слів глави УГКЦ, вони вже домовились з «предстоятелем» ПЦУ «митрополитом Київським і всієї України» Епіфанієм Думенком про рівні співпраці, у тому числі про «розвиток богословської традиції» та пастирського служіння.

Шевчук наголошує, що процес єднання очолюють Константинопольський Патріархат і Папа Римський, а новоутворена церковна організація повинна активно брати участь у цьому процесі, оскільки «ніхто, так як ми, – українці, так не потребує вселенського єднання Церков».

«До речі, після всіх намірів дати Православній Церкві України автокефалію, Москва вийшла з цього екуменічного діалогу», – додав глава УГКЦ.

На думку Святослава Шевчука, ПЦУ – це Божий дар на шляху до «повної єдності Церков Володимирова Хрещення», до котрих він відносить і УГКЦ.

Схожі публікації