Глава УГКЦ поспілкувався з Філаретом на тему «відновлення єдиної Київської церкви»

25 листопада 2018 року глава УГКЦ Святослав Шевчук заявив про готовність підтримувати дружні стосунки з «православними братами» і йти шляхом відновлення «єдиної Київської Церкви». Про це лідер українських греко-католиків повідомив в ході зустрічі з главою УПЦ КП Філаретом, повідомляє СПЖ з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Офіційною метою візиту Святослава Шевчука в резиденцію Філарета стало вручення подарункового факсимільного видання Галицького Євангелія 1144 року, яку днями презентували в Софії Київській. Однією з тем зустрічі стали процеси, пов’язані зі створенням Помісної Церкви в Україні.

«Наша Церква підтримує і вважає позитивними всі ті процеси, які ведуть до об’єднання українського православ’я, – повідомив в ході візиту глава УГКЦ. – Однак ми не беремо в них участі, оскільки вважаємо їх внутрішньою справою самих православних. При цьому ми прагнемо і надалі підтримувати дружні відносини з усіма нашими православними братами, щоб йти шляхом до відновлення нашої колись єдиної, як показує це Галицьке Євангеліє, Київської Церкви».

Також Святослав Шевчук зазначив, що під час зустрічі підкреслив особливу роль держави в цих процесах.

«Для нас важливо, щоб держава однаково ставилася до всіх Церков України і права всіх, навіть найменших церков і релігійних організацій, були належним чином шановані», – заявив глава УГКЦ.

Нагадаємо, ще у квітні 2018 Святослав Шевчук спілкувався з Послом США в Україні Марі Йованович на тему об’єднання українських церков.

Схожі публікації