Глава УГКЦ, «митрополит» Макарій та «патріарх» Філарет стали почесними громадянами Львова

Глава УГКЦ Святослав Шевчук, «митрополит» ПЦУ Макарій Малетич та «почесний патріарх» Філарет Денисенко стали почесними громадянами Львова. Це звання тут присвоюють щороку з нагоди дня міста. Як передає РІСУ із посиланням на ІА ZIK, вручення звань відбулось під час урочистої сесії з нагоди 763-річчя міста. На засідання завітали Святослав Шевчук та «митрополит» Макарій.

Отримуючи нагороду з рук мера Андрія Садового, глава УГКЦ зазначив, що Львів серед українських міст має «особливу місію».

«Українська нація зародилася довкола осі Київ-Галич. Так потім склалося, що естафету Галича перебрав княжий Львів, і сьогодні навіть титул Глави УГКЦ звучить як Верховний архієпископ києво-галицький. Святкуючи сьогодні цей день міста в контексті сторіччя відновлення соборності українського народу, я хочу підкреслити, що Львів має особливу місію супроти всієї України. Один із сучасних істориків-науковців, доктор Плохій назвав Україну східною брамою Європи. Але я вважаю, що Львів є західною брамою України до Європи. І так важливо сьогодні посвідчити, зокрема, в напрямку наших західних сусідів, що Україна це Європа, а українці є європейською нацією. І це сьогодні теж належить до особливої місії, завдання міста Львова», – сказав Шевчук.

Схожі публікації