Глава Мурованокуриловецької РДА на Вінниччині пропагує на користь ПЦУ

14 січня 2019 року в селі Котюжани Мурованокуриловецького району Вінницької області відбулися звітні збори села (до 100 осіб), скликані за ініціативи голови сільради Арнаута Миколи Павловича. У зборах взяли участь голова Мурованокуриловецької РДА Ладан Сергій Вікторович, голова сільради та його дружина – директор місцевої школи Арнаут Анна. Про це повідомляє кореспондент СПЖ.

Після проведеного звіту на зборах, що відбулися в місцевому клубі, слово взяв голова РДА Сергій Ладан, який повідомив присутнім, що Українська Православна Церква на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм не є Церквою, що «вона зомбує людей і підпорядковується Росії». Інші працівники РДА та сільради повідомили присутніх, що «Предстоятель УПЦ сепаратист і все там сепаратистське».

Незважаючи на очевидну агітацію проти Української Православної Церкви, саму громаду храму свт. Миколая УПЦ на збори ніхто не запросив, так само як і багаторічного її настоятеля протоієрея Іоанна Печенюка. Глава РДА Ладан роздав усім присутнім листівки, в яких було зазначено про «залежність УПЦ від Москви».

12 січня в цьому селі шляхом обману відбувся збір підписів за перехід в ПЦУ. Активісти ходили по селу і повідомляли людям, що священик також підтримує ПЦУ, тому деякі мешканці села підписувалися.

Насправді релігійна громада храму і настоятель протоієрей Іоанн категорично проти переходу в розкол. Ініціатором збору таких підписів виступила директор школи села Котюжани Арнаут Анна.

Таким чином, керівним центром всіх процесів щодо переведення громади УПЦ в селі Котюжани виступають чиновники і посадові особи, які не мають ніякого відношення ні до православної громади, ні навіть до Православної Церкви в цілому. Голова сільради Микола Арнаут і його дружина Анна Арнаут є католиками, про що вони відкрито говорять. Тому жителі села дивуються з приводу такого активного втручання представників місцевої влади в справи православної громади.

Головним же ініціатором цього дійства жителі Котюжан називають главу Мурованокуриловецької РДА Сергія Ладана, який чинить тиск на голів сільрад і втручається в справи релігійних громад.

Схожі публікації