Геча відверто бреше та заперечує необхідність покаяння для зцілення розколу, – публіцист

Православний публіцист розкритикував основні тези інтерв’ю представника Фанара Іова (Гечі) для ВВС, назвавши його відвертою брехнею. Цій темі присвячений блог «Вас надурили! Как Константинопольський Патріархат діє в Україні».

«Наприклад, Геча договорився до того, що вимогу покаяння у гріху розколу назвав не ефективним. Коли я побачив цю фразу, то навіть не одразу повірив, що це може озвучити ієрарх православної церкви. Справа у тому, що розкол – це не просто розділення структур. З точки зору Церкви, це ворожнеча проти єдності Церкви Христової та є одним з найбільш тяжких гріхів. Деякі святі писали, що гріх людини, котра створила розкол, не змивається навіть мученицькою кров’ю, бо він не тільки сам став ворогувати проти Церкви, але й повів багатьох за собою. Але Церква завжди проявляє милосердя до грішників, і тому він завжди і у всі часи закликає розкольників до покаяння», – пише автор.

Крім того, у матеріалі нагадується, що тему автокефалії для України у церковних колах підтримують тільки розкольники та лише мізерна частина представників УПЦ. «Ці люди не хотіли йти до покаяння або повернення у канонічне русло ще до подій 2014 року. Вже 25 років цим людям щось заважає. Але Геча вирішив послатись на конфлікт на Донбасі: до цього, нібито, в розкольників були інші настрої», – спростовує ієрарха Фанару автор матеріалу.

Другою грубою брехнею, як констатує публіцист, є спроба Гечі піти від відповідальності Вселенського Патріархату за зв’язки з більшовиками та спробами знищити їхніми руками РПЦ у ХХ столітті.

«По суті, Константинопольський Патріархат, намагаючись прихопити території, просто запропонував ліквідувати канонічну церкву – РПЦ, і в такий спосіб всіх підпорядкувати собі – і обновленців, і канонічну церкву, нібито, у боротьбі з розколом. Те ж саме нині він намагається провернути і в рамках України – своїми грамотами він оголошує про ліквідацію всіх церковних структур і про те, що всі нині мають підкорятись йому особисто, Україна має стати його канонічною територією, і він сам буде з усіма наводити порядок», – проводить паралелі дослідник.

Схожі публікації