В УПЦ прокоментували можливість повернення екс-митрополита Симеона Шостацького

Звертаючись до суду, вимагаючи «відновлення» в УПЦ, митрополит Симеон визнає, що суд і Предстоятель УПЦ вище за владу Патріарха Варфоломія. Про це йдеться в заяві Юридичного відділу УПЦ, опублікованій Інформаційно-просвітницьким відділом.

28 грудня 2018 колишній митрополит Вінницький і Барський Симеон звернувся до Вінницького міського суду з позовом «про поновлення на роботі». В УПЦ цей позов розцінили як спробу повернутися в лоно канонічної Церкви, оскільки неможливо відновитися в якості керуючого Вінницькою єпархією, не будучи єпископом УПЦ.

Факт звернення екс-митрополита Симеона в суд «спростовує будь-які твердження, що він, нібито, не бажає повертатися в лоно канонічної Української Православної Церкви», – йдеться у заяві.

Юрвідділ підкреслює, що від Симеона ніяких прохань про відновлення його в якості керуючого Вінницькою єпархією УПЦ не надходило: «Розгляд даного питання також ускладнюється тим, що при різноманітності юрисдикцій йому важко визначитися, до якої Церкви він насправді хоче належати. Але в будь-якому разі митрополит Симеон як досвідчений архієрей, який отримав богословську освіту в Московській духовній семінарії і почав своє церковне служіння в московському Свято-Даниловому монастирі, не може не розуміти, що розгляд питання про відновлення його керуючим Вінницькою єпархією Української Православної Церкви може відбуватися тільки в разі його повернення в лоно Української Православної Церкви».

В УПЦ відзначають: «Крім цього, митрополит Симеон своїм зверненням до державного суду ставить під сумнів владу патріарха Варфоломія над собою, яка була дана патріаршим листом від 14 грудня 2018 року про зарахування митрополита Симеона в клір Константинопольського патріархату, за яким патріарх Варфоломій його “звільняє від будь-якої відповідальності або обвинувачення, або будь-якого іншого покарання іншими церковними органами”. Таким чином, звертаючись до державного суду і вимагаючи прийняття відповідних рішень від Української Православної Церкви про своє “відновлення”, митрополит Симеон визнає, що влада державного суду і Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вище за владу патріарха Варфоломія».

«З розумінням сприймаємо стресовий стан і духовну дезорієнтацію митрополита Симеона після переходу з незалежної і самоврядної Української Православної Церкви до Церкви, не тільки повністю підпорядкованої Константинопольському патріархату, але, яка є його частиною, навіть без права називатися “українською”», – пояснюється в документі.

«У зв’язку з цим, незважаючи на публічні спростування і заяви митрополита Симеона, ми бачимо в його фактичних діях намір повернутися до архієрейського служіння в Українській Православній Церкві. Відповідно у випадку, якщо митрополит Симеон вважає себе кліриком нової “Православної Церкви України”, то його відновлення в УПЦ можливе через покаяння. У випадку, якщо митрополит Симеон вважає себе кліриком Константинопольського патріархату, то його відновлення можливе за наявності відпускної грамоти і згоди патріарха Варфоломія на повернення його до складу Української Православної Церкви», – йдеться у заключній частині заяви.

Схожі публікації