В РПЦ заявили, що «стенограми» переговорів між Патріархами у Стамбулі – фейк

Витяги з конфіденційної розмови між Патріархом Кирилом та Патріархом Варфоломієм 31 серпня у Стамбулі, опубліковані на грецьких сайтах, є фейковими. Про це заявив в ефірі телеканалу «Спас» прес-секретар Патріарха Кирила священик Олександр Волков, повідомляє Спілка православних журналістів.

Коментуючи публікацію «стенограми» переговорів Патріархів у Стамбулі, священик наголосив, що вона не відповідає дійсності.

«Недавно на якихось американських, грецьких новинних сайтах були опубліковані нібито якісь витяги з переговорів Патріархів, котрі були 31 серпня у Стамбулі, – зазначив ієрей Олександр. – Не стенограми, не справжні перемовини, а просто якісь фейкові писульки, котрі пропонуються у якості псевдоправди. Що це, навіть складно сказати. Але це тхне вже якимись зовсім непристойними речами. Ну так якось у братському, християнському світі не вчиняють. Так навіть і політики країн, які себе поважають, не роблять».

«Важливий прецедент, сумний прецедент, на котрий споглядає все світове православ’я. Всі Помісні Церкви дивляться зараз. На те, що Константинопольський Патріархат може вчиняти у такий спосіб. Вони можуть обманювати всіх, публікувати якісь фейкові зливи з закритих переговорів, що саме по собі є неприпустимим у джентльменських взаємовідносинах. Вони можуть перекрутити історію і написати те, що вони вважають за потрібне. Як на це буде реагувати православний світ?.. Залишимо все, що відбувається, на совісті Константинополя», – підсумував отець Олександр.

На думку представника РПЦ, Константинопольський Патріархат останнім часом здійснює дивні, дуже недружні, вчинки, які виходять за межі будь-яких навіть вже не тільки церковних, але й людських уявлень, домовленості, умовності». Священик нагадав і про публікацію на сайті Фанару документів по історії Церкви в Україні, котрі він також назвав «якимись дивними псевдоісторичними матеріалами». 

Схожі публікації