В ПЦУ заявили, що очікують від Сербської Церкви «поваги до канонів щодо України»

Прес-служба Православної церкви України опублікувала заяву, що в повідомленнях чорногорських ЗМІ про «візит Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви» в Чорногорію мова йде не про Епіфанія Думенка, а про Митрополита Онуфрія. Це зауважили на сторінці Facebook ПЦУ.

У ПЦУ розповіли, що лише Думенко є «єдиним предстоятелем автокефальної Української Православної Церкви, Митрополитом Київським і всієї України, який має повне канонічне спілкування з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм», і цей «єдиний предстоятель» не має планів відвідування Чорногорії.

У ПЦУ припускають, що, «наскільки можна зрозуміти з повідомлень» в Чорногорію запрошений владика Онуфрій, якого розкольники назвали «митрополитом Руської Православної Церкви в Києві», і запевнили, що він, а також «інші архієреї Московського Патріархату… не представляють автокефальну Українську Православну Церкву, визнану Вселенським Патріархатом».

У новій церковній структурі заявили, що «не втручаються в питання, що стосуються Чорногорії», а тому очікують від Церкви в цій країні «поваги до канонічного порядку в питаннях, що стосуються України».

Нагадаємо, Предстоятель УПЦ Митрополит Онуфрій відвідає Чорногорію.

Схожі публікації