В Одесі фабрикували фейк про нібито «розпалювання собором УПЦ» паніки про коронавірус

У Мережі опублікували відео, яке спростовує фейк про поширення Свято-Успенським собором УПЦ в Одесі провокаційних листівок проти українців, які повернулися з китайського Уханя. Цей відеозапис опублікували на Telegram-каналі  XYOdessa.

СПЖ нагадує, що раніше ряд одеських ЗМІ, серед яких – інтернет-видання 048.uа і канал «Думська-ТВ», повідомили, нібито від імені Свято-Успенського храму УПЦ в Одесі роздавали листівки проти розміщення в місті евакуйованих з Китаю українців.

«Листівки із зверненням поширювалися від імені громади Свято-Успенського кафедрального собору, однак прес-служба Одеської єпархії та парафіяльна рада собору відхрестилися від них і назвали роздачу листівок провокацією», – написали журналісти «Думської-ТВ».

До публікації прикріпили і фотокопію однієї з таких листівок, автори якої назвали себе «істинно віруючими парафії Свято-Успенського Кафедрального Собору Одеси» і закликали владу відправити «заражених» в рідні міста. Невідомі провокатори заявили також про готовність протистояти владі і «боротися за здоров’я наших дітей».

Під листівкою, яку надрукували на звичайних аркушах паперу формату А4 стоїть підпис: «Православна громада Свято-Успенського Кафедрального Собору Української Православної Церкви». Ні печатки храму, ні підпису настоятеля на ній немає.

Одеський журналіст Юрій Ткачов на своєму каналі в Telegram  прокоментував відео, яке спростовує поширену місцевими ЗМІ неправдиву інформацію. Він звернув увагу на те, що ти, хто роздавали листівки, з’явилися на місці подій одночасно з тими, хто знімав те, що відбувається для ЗМІ. Невідомий роздав лише пару листівок «для картинки», і провокатори тут же пішли.

«Цікаво, хто із ЗМІ, що опублікували новину про ” православних мракобісів, які залякують одеситів “опублікує і спростування? Хоча я майже що впевнений, що знаю відповідь», – додав він.

Канал «Думська-ТВ» не став давати спростування в окремій публікації, а обмежився лише невеликий припискою в кінці свого першого матеріалу «Провокація: біля собору Московського патріархату в Одесі роздавали листівки із закликом не приймати евакуйованих з Китаю українців».

«ОНОВЛЕНО о 20:06. У мережі з’явився запис з камер зовнішнього спостереження, яка зафіксувала роздачу листівок. Схоже, це, і справді, була провокація», – написали автори статті на «Думській-ТВ».

Аж до 22:45 20 лютого в заголовку їх новини слово «оновлено» так і не з’явилося.

Фото: скріншот відео на Telegram-каналі XYOdessa

Схожі публікації