В Елладській Церкві закликають Патріарха Варфоломія схаменутися

В Елладській Православній Церкві Патріарху Варфоломію дорікнули тим, що він, всупереч канонам, збирається надати автокефалію представникам розколу. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на опубліковану заяву митрополита Кіфірського Серафима.

«Розкольники, як відомо, не є Церквою, і спілкування з ними заборонене Божественними і святими канонами, Апостольськими і Вселенськими соборами. До чого тоді ця наполегливість Вселенського Патріарха Варфоломія у справі визнання розкольників як автокефальної Церкви? Для провокації розколів і розділень у Єдиній Всезагальній і Апостольській Церкві Христа?», – йдеться в заяві митрополита.

Ієрарх Елладської Церкви пише, що був дуже глибоко та сумно вражений, коли почув про припинення церковного спілкування РПЦ зі Вселенським Патріархатом.

«До цих сумних і плачевних результатів, – вважає митрополит, – призвела впертість Константинопольського Патріархату в наданні автокефалії українським розкольникам, котрі відділені від нашої святої Православної Церкви, тобто від усіх Помісних Православних Церков, та становлять незначну меншість українського народу».

Митрополит Серафим «з гарячою мольбою та проханням від усього серця» звертається «з віддалених куточків нашої грецької Батьківщини» до Патріарха Варфоломія із закликом зупинитися, щоб запобігти новим розколам та розділенням, нагадуючи слова святого Іоанна Златоуста про те, що «гріх розколу не змивається навіть мученицькою кров’ю».  

Схожі публікації