Віряни Жидичина підтвердили вибір УПЦ

9 лютого 2019 року в селі Жидичин Ківерцівського району Волинської області відбулися парафіяльні збори громади УПЦ місцевого Свято-Миколаївського храму. Порядок денний був присвячений питанню збереження юрисдикції УПЦ і питанню втручання в життя громади місцевого монастиря УПЦ КП. Про це повідомляє СПЖ.

У зборах брали участь 110 активних парафіян, з них абсолютна більшість проголосувала за те, щоб залишитися в складі Української Православної Церкви, четверо осіб – утрималися.

За словами клірика храму ієрея Романа Гелети, громада провела збори, щоб захиститися від домагань «обителі» Київського патріархату на храм, в якому моляться парафіяни УПЦ. У тому, що метою є саме нерухомість, сумнівів немає: Жидичин знаходиться недалеко від обласного центру, сюди часто привозять паломників, і на своїй території нечисленним ченцям у такі дні виявляється тісно.

У селі є громада УПЦ КП, монастир віддав їм один зі своїх об’єктів; крім того, на території будується храм. В громаді УПЦ припускають, що в нинішній ситуації ініціаторам «переходу» їхнього храму нібито в ПЦУ могла здатися незайвою ще одна церковна будівля.

На противагу зібраним «за перехід» підписам парафіяни УПЦ також провели своє опитування в селі, згідно з цими документами, підтримка громади чисельно перевищує кількість вірян, які проголосували на парафіяльних зборах.

Нагадаємо, у розпорядженні священика опинилася копія «указу» місцевого ієрарха УПЦ КП Михаїла Зінкевича про те, що ієрей Роман «призначений» настоятелем Свято-Миколаївської парафії, але чомусь не ПЦУ, а Київського патріархату. Про існування цього документа священнослужитель дізнався від представників УПЦ КП.

У процесі підготовки до «переходу» храму в розпорядження ПЦУ (за фактом УПЦ КП) у селі також поширювали пропагандистську антицерковну літературу, підготовлену, очевидно, теж в «єпархії» Київського патріархату.

«На наші збори 9 лютого зайшов парафіяльний священик громади УПЦ КП, він сказав мені, що вже є указ про моє призначення в «Ківерцівський деканат», і саме він залишив у нас копію цього документа», – повідомив ієрей Роман.

Роман Гелета – клірик Свято-Миколаївського храму, настоятелем якого вже багато років є його рідний батько протоієрей Володимир Гелета. Він служив в Жидичині і під час попередньої атаки на УПЦ, на початку 90-х, коли його синові було всього три роки. Тоді, як згадують у селі, настоятеля також змушували оголосити про «перехід», використовуючи в тому числі і такі нетрадиційні методи, як викрадення дитини прямо з храму. Як розповів ієрей Роман, його батько знав, хто саме повів малюка, і змусив горе-викрадачів повернути сина. Родичі цих людей все ще живуть в Жидичині, в якому тепер намагаються розпалити ще один релігійний конфлікт.

Схожі публікації